reklamı kapat

POPÜLER

Eski Land Rover modelleri hayata dönüyor

Land Rover, bu yılın başında son Defender modelini üreterek Solihull fabrikasından artık yeni bir Defender çıkmayacağını duyurmuştu. Solihull’dan artık Defender çıkmayacak olsa da fabrika çalışmaya devam edecek. Solihull mühendislerinin yeni görevi ise eski Land Rover modellerini hayata döndürmek.

İngiliz üreticinin Classic departmanın başlattığı “geri dönüş” programı kapsamında, son üretim yılını çoktan geride bırakmış, son tüketim yılının sonları gelmiş Land Rover modelleri yeniden elden geçiriliyor. Bunların başında da yukarıdaki galeriden görebileceğiniz Land Rover 1 Serisi geliyor. İlk etapta 25 şanslı Land Rover sahibinin yüzünü güldürecek olan geri dönüş uygulaması, otomobili neredeyse sıfırdan yeniden üretiyor.

Orijinaline uygun olan otomobillerde renk seçimi, aks mesafesi ve ekstra donanımlar araç sahiplerinin tercihine bırakılıyor. Elbette orijinalinden sapmamak kaydıyla. Yeniden hayata döndürülen Land Rover modellerinin 60 – 80 bin euro gibi fiyatlarla alıcı bulduğu belirtiliyor.