reklamı kapat

POPÜLER

Toyota

Eski Toyota CEO’sunun ralli kazasını gösteren video paylaşıldı

 - Güncelleme: 13 Haziran 2024 09:13

Eski Toyota CEO’su Akio Toyoda’nın ralli kazasını gözler önüne seren bir video paylaşıldı. Toyoda, bu kazadan sağ salim ayrıldı.

Toyota Yönetim Kurulu Başkanı Akio Toyoda, bugün yukarıda ya da burada izleyebileceğiniz video ile gündemde. Bu videoda, yarış tutkunu Toyoda’nın geçtiğimiz yılın sonunda GR Yaris ralli aracıyla yaptığı kazayı görüyoruz. Bu kaza sırasında diğer koltukta dokuz kez Japonya ralli şampiyonu olan Norihiko Katsuta’nın olduğu belirtiliyor. Şirketin Shimoyama’daki merkezinde yer alan toprak test pistindeki kazada, aracın sağ taraftaki taş yığınına vurması sonucu ters döndüğü görülüyor. Paylaşılan videoda, kaza geçirilen ralli aracının ARGE merkezinde sergilendiği de gösteriliyor. Ünlü yönetici bizim gündemimize en son, “Elektrikli araçlar yalnızca yüzde 30 pazar payına ulaşabilecek.” açıklaması ile gelmişti. Toyoda, otomobil sektöründe sadece elektrikli araçların olduğu bir geleceği kabul etmiyor ve içten yanmalı modellerin hayatta kalması gerektiğini savunuyor. Daha temiz içten yanmalı motora sahip araçların üretilebileceğini sık sık dile getiren Toyoda, son açıklamasında, “BEV’ler (Bataryalı Elektrikli Araçlar) ne kadar ilerleme kaydederse kaydetsin, hibrit araçlar, yakıt hücreli elektrikli araçlar ve hidrojen motorlu araçların yine de otomotiv pazarının yüzde 70’ini oluşturacağına inandığını ifade etmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yani elektrikli araçların yüzde 30’un üstünde bir pazar payı elde edemeyeceğini düşünen ünlü yöneticiye, birçok kişi hak veriyor çünkü elektrikli araçların geleceğine inanmayan milyonlar bulunuyor. Ancak elektrikli araçlar kesinlikle sektörün geleceğini oluşturuyor. Özellikle katı hal piline sahip modeller 2026 ve sonrasında gelmeye başladığı zaman sektör çok farklı bir hal alabilir.

Toyota haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu