reklamı kapat

POPÜLER

Nikon Df

Eskimeyen tasarım, efsanevi performans: Nikon Df

Nostaljik tasarım ve gelişmiş teknoloji, Nikon‘un “Modern klasik” olarak tanımlayabileceğimiz yeni fotoğraf makinesi Df ile tekrar bir araya geldi. Efsanevi Nikon D4’te de kullanılan 16,2 megapiksellik tam kare sensörü, hava koşullarına karşı korumalı kasası ve markanın en hafifi unvanını almasını sağlayan 710 gramlık ağırlığıyla yeni Df birçok markada farklı örneklerini gördüğümüz retro makinelerden ayrılmayı başarıyor.
Nikon Df
EXPEED 3 görüntü işlemcisini kullanan Df, 39 otomatik odaklama noktasına, 2016 piksel 3D matrix ölçüm sistemine, 5,5 fps seri çekim hızına ve 100 – 12.800 (maksimumda 204.800 değerine kadar çıkabiliyor) ISO aralığına sahip. Görüntü işlemcisi ve FX formatlı tam kare sensör, Df’in düşük ışık koşulları altında yüksek performans göstermesini sağlıyor. 9 çapraz tip sensör ve 7 otomatik odaklama noktası ise f/8 diyaframa kadar destek veriyor. Makinenin arka yüzünde 921 bin noktalı 3,2 inç büyüklüğünde bir ekran yer alıyor. Çekimlerde, yüzde 100 görüş açısı sağlayan pentaprizma vizörü de kullanabiliyorsunuz. Manuel odaklamalı çekim yaparken (bilhassa eski tip bir lens kullanıyorsanız) vizör üzerinde görünen otomatik odaklama noktalarını kaldırabiliyorsunuz.
Nikon Df
Eski tarz makinelerde olduğu gibi Df üzerinde de birçok düğme ve teker yer alıyor. EV, enstantane hızı, ISO ve çekim modunu, tekerleri kullanarak değiştirebiliyorsunuz. Yeni Df, yalnızca halihazırda piyasada bulunan AF, AF-S, DX ve AF-D yuvalı lenslerle değil, geçmişi Nikon’un ilk F serisi DSLR’ını duyurduğu 1959 yılına kadar uzanan Ai ve Ai özeliği olmayan Nikkor lenslerle de uyumlu. Siyah ve gümüş olmak üzere iki farklı renk seçeneği sunan makine, Nikon’un yeni duyurduğu özel versiyon 50 mm f/1.8G lensle birlikte kit olarak 3.000 dolara satılacak. Makinenin yalnızca gövde fiyatı ise 2.750 dolar olacak.
Nikon Df

VİDEO