reklamı kapat

POPÜLER

Evde şarap yapımını üstlenen akıllı mutfak aleti [Video]

Şarap konusunda seçici olan ve kendi şarabını üretmek isteyenler için işler bir hayli kolaylaşıyor. Alchema taze meyvelerle alkol yapımının en kolay yolunu sunuyor.

Daha önce likör yapmış ya da en azından denemiş olanların da bileceği üzere alkol yapımı zaman alan zahmetli bir iş. Ancak teknoloji bunu da oldukça pratik hale sokmayı başarıyor. Kickstarter projesi olan Alchema, taze meyveleri ve ihtiyaç duyulan diğer malzemeleri içine koyduğunuz takdirde üretmek istediğiniz alkolü ihtiyaç duyduğu sürede üretebiliyor. Fermantasyonu gerçekleştiren cihaz, gaz salımını da daha kontrollü hale getiren bir vanaya sahip. Ayrıca kendini sterilize edebilen Alchema, aynı zamanda daha sağlıklı.

alchema
Uygulaması aracılığıyla çalışan Alchema, alkolün ihtiyaç duyduğu süreyi de sizin için takip ediyor. Tariften tarife göre değişebilecek olan bu sürede şarap yapımı en az 16 hafta alıyor. Uygulama içindeki tariflerden faydalanmak mümkün. Koyduğunuz malzemelerin ağırlığını ölçebilen Alchema, uygulaması aracılığıyla bunu belirtmeyi de ihmal etmiyor. Sürecin sonucunu uygulama üzerinden sosyal medyada paylaşmak da mümkün. 80 bin dolar hedefle yola çıkan Alchema daha 36 günü olmasına rağmen ihtiyaç duyduğu bağışın neredeyse iki katını toplamış durumda. 359 dolardan başlayan fiyatlarla satılan cihazla ilgili daha detaylı bilgiye Kickstarter sayfasından ulaşabilirsiniz.