reklamı kapat

POPÜLER

Facebook, 4 Nisan’da yeni akıllı telefonunu duyurabilir

Facebook‘un 4 Nisan’da bir etkinlik düzenleyeceği basın mensuplarına gönderdiği davetiyeler neticesinde ortaya çıktı. Sosyal ağ devinin basın mensuplarına gönderdiği davetiyede “Come See Our New Home on Android” yani “Android’deki yeni evimizi gelip görün” yazıyor. Burada yazan “ev” ifadesi Facebook‘un HTC ile ortaklaşa geliştirdiği yeni bir akıllı telefonu akıllara getirdi.

Advertisement

Facebook odaklı telefonlardan ChaCha ve Salsa‘yı yaklaşık iki yıl önce kullanıcıların beğenisine sunan HTC ve Facebook’un yeni Facebook telefonu hazırlığı içinde olduğu bu ayın başlarında ortaya çıkmıştı. Unwired View sitesinin evleaks isimli Twitter kullanıcısından aldığı bilgilere göre HTC Myst kod adlı Facebook telefonunun teknik detayları arasında 1,5 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960 işlemci, 720p çözünürlüklü 4,3 inç ekran (320 ppi), 1 GB RAM, 16 GB dahili depolama alanı (microSD kart desteği yok), LTE, HSPA, 5 megapiksel arka ve 1,6 megapiksel ön kamera yer alıyor.

Facebook ve HTC ortaklığında geliştirilen akıllı telefonun ChaCha ve Salsa projelerinden daha farklı ve daha geniş kapsamlı olacağı iddia ediliyor. Akıllı telefonun Android’den tamamen farklı bir kullanıcı arayüzünü de kullanıcılara sunabileceği söyleniyor. Tüm bu iddiaların gerçek olup olmadığını 4 Nisan’da Türkiye saatiyle 20:00’de başlayacak etkinlikte hep birlikte göreceğiz.