reklamı kapat

POPÜLER

Facebook gönderileri artık düzenlenebiliyor

Sosyal ağ uzun süredir beklenen güncellemeyi yaparak iletilerin düzenlenebilmesinin önünü açtı. Böylelikle yaptığınız paylaşımları artık tek tık ile değiştirebilmeniz mümkün.


Facebook tarafından yapılan açıklamayla kullanıcılar tarafından en çok istek alan özelliklerden birisi daha kullanıma açıldı. Buna göre paylaştığınız içeriklerin, durum güncellemelerinin sağ üst bölümündeki ok işaretine bastıktan sonra “Gönderiyi Düzenle” seçeneği sayesinde gerekli değişiklikleri yapabileceksiniz. İlk etapta Android uygulamasında hayata geçirilen özellik daha sonra web ve iOS için de etkin olacak.

facebook - 2
Mobil cihazların dokunmatik klavyelerinin ve otomatik kelime tamamlama işleminin yanlış yazımlara imkan verdiğini belirten Facebook geliştiricileri, diğer taraftan -iletiyi silmenize gerek kalmayacağından dolayı- gelen beğeni ve yorumların da silinmesini önlüyor. Üyelerin çok fazla yorum ve beğeni aldıktan sonra mesajı değiştirip arkadaşlarını zor durumda bırakmalarını önlemek için ise düzenleme geçmişi diğer kişilerce görüntülenebilecek.

YORUMLAR