reklamı kapat

POPÜLER

Facebook ile Instagram tek uygulamada buluşuyor

Facebook çatısı altında yer alan farklı mecralarla kullanıcılardan büyük ilgi görmeye devam ediyor. Mecra şimdi de iş dünyası için Sayfa Yöneticisi, Messenger ve Instagram‘ı bir araya getirdi.

Facebook ve Instagram birçok marka için kullanıcılarla iletişim kurmanın en kolay yolu. Tüm bu mecralardaki hesapları kontrol etmek de zaman ve emek isteyen bir iş. Facebook, Sayfa Yöneticisi uygulaması ile kullanıcıların mobil aygıtlar üzerinden Facebook sayfalarını daha rahat idare etmesini sağlıyor. Yeni güncelleme ile birlikte bu uygulamaya Facebook Messenger ve Instagram da eklenecek. Böylece tüm bu hesapların tek bir uygulama üzerinden kontrol edilmesi sağlanacak.

sayfa-yoneticisi

Yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi Sayfa Yönetici uygulamasına yeni sekmeler ekleniyor. Messenger, Facebook ve Instagram sayfalarına ait bildirimler ayrı ayrı başlıklar altında görülebiliyor. Tüm bildirimler “hepsi” başlığı altında da toplanıyor. Tabii yenilikler bundan ibaret değil. Adminler bundan sonra kendileriyle irtibata geçen müşterilerin Facebook ve Instagram hesaplarına tek bir tıkla erişebilecek. O kişinin marka ile daha önce iletişime geçip, geçmediği belli olacak. Ayrıca sık sık etkileşim halinde olan kullanıcılar “önemli” ya da “devamlı müşteri” şeklinde işaretlenebilecek.

Henüz bu uygulama üzerinden içerik paylaşımı yapılamıyor ancak Sayfa Yöneticisi sayesinde kullanıcılarla etkileşimde önemli hiçbir detay gözden kaçırılmayacak.