reklamı kapat

POPÜLER

Instagram, Facebook ve Messenger

Instagram, Facebook ve Messenger için temalı simgeler desteği geliyor

Meta’nın milyarlarca kullanıcıya sahip uygulamaları Instagram, Facebook ve Facebook Messenger için temalı simgeler desteği geliyor.

Instagram, Facebook ve Facebook Messenger uygulamalarının Android sürümlerine yakında temalı simgeler desteği dahil edilecek. İlk defa Android 12 ile karşımıza çıkarılan bu özellik, “Material You” tasarım dili özelinde hazırlanan arayüz temalarının renk tonuna otomatik olarak uyum sağlayan uygulama simgelerini merkeze alıyor. Geliştiricilerin desteklemesi gereken bu sürece geç de olsa dahil olacak olması sevindiren Meta, bu sayede yukarıdaki gibi simgelerin kullanılmasına imkan tanıyacak, bu sayede seçilen / hazırlanan temaya tam uyum sağlanacak. Instagram bugün teste alınan yeni bir özellikle de gündemdeydi. Popüler platform eğer kaçırdıysanız yakında kişilerin telefonlarındaki fotoğraflardan özel çıkartmalar oluşturmasına imkan tanıyacak. Bu altyapıda fotoğraflar içerisindeki objeler (Kedi, köpek, otomobil vb. gibi) seçilerek çıkarılabilecek ve bundan bir çıkartma oluşturularak istenilen her yerde (Hikaye ve Reels dahil) kullanılabilecek. Çatı şirket Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg de geçtiğimiz günlerde kendi yayın kanalı üzerinden,Instagram’daki yorumlar bölümü için anketleri test etmeye başladık. Bu özellik akında herkese açılacak.” duyurusunu geçmişti. Bu özellik sayesinde yorumlar kısmında anket açılabilecek ve böylelikle diğer insanların görüşleri daha rahat şekilde alınabilecek ve etkileşim seviyesi de artırılabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram ve fazlasına yönelik yenilikler yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın

İLGİLİ HABERLER