reklamı kapat

POPÜLER

DJI Phantom 4 Pro
DJI Phantom 4 Pro
DJI Phantom 4 Pro

DJI Phantom 4 Pro, daha iyi pil performansıyla geliyor [Video]

16 Kasım 2016

Uygun fiyatlı katlanabilir drone’u Mavic’i eylül ayında tanıtan DJI, şimdi de Phantom 4’ün güncellenmiş versiyonunu duyurdu. Geçtiğimiz mart ayında tanıtılan Phantom 4’deki eksik noktaları kapatan Phantom 4 Pro, daha iyi bir kameraya, daha gelişmiş engel önleme sistemine, daha iyi pil performansına ve akıllı uçuş modlarına sahip.

Drone’da yer alan 1 inçlik CMOS sensörün tercih edildiği kamera 20 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebiliyor. 11,6 durak dinamik aralık özelliğine de sahip olan kamera daha iyi dinamik aralığı sunuyor. Saniyede 14 fotoğraf çekebilen kamera ağır çekimde saniyede 60 kare çekime de izin veriyor. Phantom 4 Pro’da bununla birlikte dört tarafında sensörler yer alıyor. Bu sensörler sayesinde drone engelleri görebiliyor ve düşmelere karşı önlem sağlıyor. Engel önleme sistemi aktifken Phantom 4 Pro, saatte 35 kilometreden saatte 49 kilometre hıza ulaşabiliyor.

Phantom 4 Pro’da dikkat çeken bir diğer yenilik ise uzaktan kumandası. Uzaktan kumanda da yer alan dahili ekranın daha parlak olduğu belirtiyor. Bu da güneş ışığı altında ekranın daha iyi görülebilirlik sunacağı anlamına geliyor. 25 dakikalık uçuş süresinin de 30 dakikaya artırıldığı belirtiliyor. DJI Phantom 4 Pro’yu dahili ekrana sahip uzaktan kumanda ile birlikte satın alınması durumunda 1.799 doları gözden çıkarmanız gerekiyor. Sadece drone’u satın almak isterseniz 1.499 dolar ödemeniz gerekiyor. Yurt dışında ön siparişe açılan drone’un sevkiyatı önümüzdeki hafta başlayacak.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER