reklamı kapat

POPÜLER

Facebook profilinizi sakıncalı içeriklerden arındırın

Facebook, birçok internet kullanıcısının hayatında önemli bir yer edinmiş durumda. Öyle ki kişiler yaşamlarında meydana gelen neredeyse her türlü gelişmeyi sosyal ağ üzerinden paylaşmayı alışkanlık haline getirdi. Fakat günümüzde başta iş dünyası olmak üzere birçok alanda sosyal ağ profilleri bireyler hakkında fikir edinme açısından başvurulan öncelikli mecraların başında geliyor. Haliyle uzun süredir Facebook’ta bulunan kullanıcılar bir zamanlar paylaştıkları küfürlü ya da argo sözler içeren ileti ve yorumların sorun teşkil etmesinden endişe duyuyor. Bu yüzden bahsi geçen ögelerin profillerinde yer almasını istemiyor.

Kent State Üniversitesi’nden üç öğrencinin kısa süre önce geliştirdiği “Facewash” isimli uygulama ise zaman tünelinizi analiz ederek varsa küfür, kötü söz gibi rahatsızlık yaratacak ileti, yorum, fotoğraf, beğenilen sayfa ya da bağlantıları listeliyor. Siz de böylelikle o gönderiyi sınırlayabiliyor ya da tamamen ortadan kaldırabiliyorsunuz.

Uygulamaya erişim izni verdikten sonra “Get Started” butonuna tıklamanız halinde çalışma başlıyor. Dilerseniz filtrelenecek kelimelere ekleme yapabilmeniz mümkün. Şimdilik beta ve İngilizce olarak hizmet veren Facewash’un yakın gelecekte yeteneklerinin arttırılarak daha fazla dil desteğine kavuşması bekleniyor.

  • Facewash uygulaması için buraya tıklamanız yeterli.