reklamı kapat

POPÜLER

Facebook efsanesi “Dürt” geri döndü

Facebook yetkilileri sosyal ağın efsane “Dürt” özelliğinin oldukça farklı bir şekilde tekrar hayata geçirildiğini duyurdu. Buna göre “Poke” isminde yepyeni mobil yazılım geliştiren ekip, foto mesajlaşma için ilk adımı attı.

Bünyesindeki yüzlerce servis ve uygulama ile akıllardaki klasik sosyal ağ mantığından sıyrılmaya başlayan gözde site, çalışmalarına dur durak bilmeden devam ediyor. Kısa süre önce zaman tüneli tasarımında radikal değişikliklere imza atan M.Zuckerberg yine adından söz ettirecek gibi gözüküyor.

“Poke” isminde mobil yazılım geliştiren Facebook, bir zamanlar üyeler arasında hayli popüler olan dürtme özelliğini tekrar gündeme getirdi. Bir nevi Snapchat’in rakibi niteliğinde olan program sayesinde arkadaşlarınıza kısa mesaj, video ya da fotoğraf gönderebiliyorsunuz. Göze çarpan en büyük fonksiyonu ise iletilerin 1,3,5 ya da 10 saniye içerisinde kendi kendini imha etmesi. Dilerseniz çektiğiniz fotoğraflarda metin ekleme gibi ufak çaplı değişiklikler yapabiliyorsunuz. Poke ile unutulmaya yüz tutmuş geleneği hatırlatan Facebook artık daha zengin içeriğe sahip. Üstelik sadece 12 günde hazırlandığı söylenen servisin App Store’da üst sıralara tırmanması dikkatlerden kaçmıyor.

  • iOS’li cihazınıza Poke uygulamasını indirmek için buraya tıklamanız yeterli.

asd