reklamı kapat

POPÜLER

Facebook yeni bir özellik üzerinde çalışıyor

Küresel bazda en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformlarından birisi olan Facebook, kullanıcıları için yenilikler getirmeye devam ediyor. Facebook’un bu yeniliği ile kullanıcılar, arkadaş listesindeki kişilerin ne ile etkileşim içinde olduğunu görme imkanı sağlıyor.

Facebook önümüzdeki günlerde kullanıcılara yeni bir tecrübe sunmaya hazırlanıyor. Facebook, haber akışında kaçırdığımız haberleri karşımıza çıkarmasının yanı sıra arkadaş listemizdeki kişilerin ne hakkında konuştuğunu ve hangi konu üzerinde etkileşim içerisinde olduğunu bize gösterecek. Bu yeniliğin ilk olarak platformun Android uygulamasında kullanıcılara sunulacağı, önümüzdeki dönemde ise iOS ve PC kullanıcılarına sunulacağı gelen haberlerden. Şu anda seçilen bazı kullanıcılar üzerinde bu özellik test aşamasına geçmeye başladı.

face2
Facebook, ana sayfada üzerindeki haber akışında kullanıcıların daha sık etkileşim içerisinde olduğu kişilerin daha üst sıralarda yer alması adına çalışmalarını sıklaştırmayı hedefliyor. Bu çalışmanın ilk adımı olarak bu test sürecini görmek çok da yanlış olmaz. Test aşamasının ardından elbette daha fazla kişiye sunulması beklenen yeniliğin test sürecinin ardından elde edilen sonuçlar doğrultusunda dağıtımına başlanacak.

YORUMLAR