reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram, yakın arkadaşlara özel canlı yayın altyapısını duyurdu

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağlarından olmayı sürdüren Instagram, bu sefer “yakın arkadaşlar” özelliği için bir adım attı.

Instagram kullanıcıları, yakında sadece yakın arkadaş olarak belirledikleri kişilerin görebileceği özel canlı yayınlar açabilecek. Yakın arkadaş olarak belirlenen kişilerin görebildiği hikayeler sisteminin ardından atılan bu canlı yayın adımı, büyük ihtimalle kısa sürede yüksek kullanıcı sayısına ulaşacak. Bu yeni canlı yayın özelliğin herkese açılması biraz zaman alacak. Platform için bu aralar çok sayıda yeni özellik gündeme geliyor. Örneğin kısa süre önce  Alessandro Paluzzi tarafından bulunduğu kadarıyla Instagram hikayeleri yakında eş zamanlı olarak WhatsApp’a da atılabilecek. Hesap bağlantısı yapıldıysa, bu özellik sayesinde Instagram’da paylaşılan bir hikaye, aynı anda WhatsApp’a da gidecek. Birçok kişiye zaman kazandıracak bu özellik, uzun zamandır Facebook desteğine sahipti. Buna ek olarak, Instagram gelen kutunuzu özelleştirmenize olanak tanıyan bir klasör yönetim altyapısı üzerinde de çalışıyor. Ayrıca profiller için bir “Takma Adlar” bölümü de yolda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram daha önce “Ad Breaks” adı verilen tartışmalı bir reklam formatı ile gündeme gelmişti. Geçilemeyen reklamları içeren bu yeni format, şu an sadece bazı kullanıcılar üzerinde test ediliyor. Test sürecine dahil olan kişilerin genel olarak hiç hoşuna gitmeyen bu format, özellikle “geçilemeyen” yapısı nedeniyle büyük eleştiri topluyor. Test edenler tarafından akış deneyimi ciddi şekilde bozduğu aktarılan “Ad Breaks”, gelen yorumlara bakılırsa birçok kişinin platformu kullanmayı bırakmasına neden olabilir.

Instagram gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hızlı yürümeniz için tasarlanan ilginç ürün: Moonwalkers

İLGİLİ HABERLER