reklamı kapat

POPÜLER

Instagram LOG tasarım

Instagram için yeni filtreler ve özellikler duyuruldu

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağlarından olmayı sürdüren Instagram için yeni filtreler ve özellikler duyuruldu.

Instagram için gerçekten çok ama çok uzun zaman sonra yeni fotoğraf filtreleri getirildi. Toplamda 25’ten fazla yeni filtre hazırlayan şirket, bu konuda kişileri memnun etti. Bugün ayrıca başka duyurular da yapıldı. Daha kolay kullanım için bazı arayüz sadeleştirme çalışmaları yaptıklarını duyuran şirket, 10 yeni İngilizce dilinde metinden-sese aktarım seçeneği getirdi, altı yeni metin fontu sunmaya başladı ve yapay zeka desteğiyle fotoğraf ile videolardan çıkartma oluşturma özelliğini test etmeye başladı. “Reels içeriklerinizin nasıl performans gösterdiğini daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için iyileştirmeler yapıyoruz. Facebook ve Instagram’da “Tekrarlar” adında yeni bir Reels metriğini kullanıma sunduk” açıklamasını yapan Instagram, önümüzdeki aylarda interaktif bir grafik üzerinden içerik üreticilerin Reels’lerini anlık olarak kaç kişinin izlediğini görebilmesini de sağlayacak. Reels’ler için, “Klipleri tek tek boyutlandırmanızı, kırpabilmenizi ve döndürebilmenizi sağlayan altyapıyı test ediyoruz. Fikrinizi mi değiştirdiniz? Çok yakında geri alma ve yineleme özellikleriyle düzenleme yaparken zaman kazanacaksınız. Seslendirme gibi mevcut araçları bulmanızı da kolaylaştırıyoruz.” açıklamasını geçen şirket, bugün duyurmadığı başka özellikler üzerinde de aktif olarak çalışmalar yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram, çok uzun zamandır kişilerin sadece “yakın arkadaş” olarak belirlediği kişilerin görebileceği hikayeler paylaşmasına imkan tanıyordu. Bu özellik çok seviliyordu çünkü zaman zaman bazı paylaşımların tüm takipçiler tarafından görülmesi istenmeyebiliyordu. İşte bu altyapı dün normal “post” paylaşımları ve aynı zamanda Reels’ler için de sunulmaya başlandı. Bir süredir aktif olarak bazı kişilerin test edebildiği özellik, atılan normal paylaşımları ve Reels’leri sadece “yakın arkadaş” olarak seçilen kişilere gösteriyor. Bu sayede sadece yakın arkadaşlar arasında bir içerik akışı oluşturulabilecek, bu özel paylaşımlar (Fotoğraf ya da video) öneri algoritması tarafından kullanılmıyor.

Instagram haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER