reklamı kapat

POPÜLER

Instagram LOG Tasarım

Instagram, “My Week” özelliğini geliştirmeyi sürdürüyor

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağlarından olmayı sürdüren Instagram, “My Week” özelliğini geliştirmeyi sürdürüyor.

Alessandro Paluzzi tarafından geçtiğimiz haftalarda bulunduğu kadarıyla Instagram “My Week” isimli bir özellik geliştiriyor. Bugün öğrendiğimiz kadarıyla halen üzerinde çalışmalar süren yani çıkışa hazır olmayan bu özellik, firmanın beta kodlarına eklediği açıklamalara göre son 7 gün içinde paylaşılan hikayeleri bir araya getirecek, kişiler bu seçkiden istedikleri zaman herhangi bir hikayeyi kaldırabilecek ya da sessizce sadece “My Week” bölümüne özel bir hikaye ekleyebilecek. Firmanın en son beta sürümlerinde, “Son 7 gündeki hikayelerinizi otomatik olarak öne çıkarın. Hikayeleri istediğiniz zaman kaldırabilirsiniz.” açıklamasını da kullandığı altyapı, şimdilik anlaşıldığı kadarıyla profillerde gösterilecek ve isteğe bağlı olacak. Bundan önce Instagram için gerçekten çok ama çok uzun zaman sonra yeni fotoğraf filtreleri getirilmişti. Toplamda 25’ten fazla yeni filtre hazırlayan şirket, bu konuda kişileri memnun etti. Kısa süre önce ayrıca başka duyurular da yapılmıştı. Daha kolay kullanım için bazı arayüz sadeleştirme çalışmaları yaptıklarını duyuran şirket, 10 yeni İngilizce dilinde metinden-sese aktarım seçeneği getirdi, altı yeni metin fontu sunmaya başladı ve yapay zeka desteğiyle fotoğraf ile videolardan çıkartma oluşturma özelliğini test etmeye başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Reels içeriklerinizin nasıl performans gösterdiğini daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için iyileştirmeler yapıyoruz. Facebook ve Instagram’da “Tekrarlar” adında yeni bir Reels metriğini kullanıma sunduk” açıklamasını yapan Instagram, önümüzdeki aylarda interaktif bir grafik üzerinden içerik üreticilerin Reels’lerini anlık olarak kaç kişinin izlediğini görebilmesini de sağlayacak.

Reels’ler için, “Klipleri tek tek boyutlandırmanızı, kırpabilmenizi ve döndürebilmenizi sağlayan altyapıyı test ediyoruz. Fikrinizi mi değiştirdiniz? Çok yakında geri alma ve yineleme özellikleriyle düzenleme yaparken zaman kazanacaksınız. Seslendirme gibi mevcut araçları bulmanızı da kolaylaştırıyoruz.” açıklamasını geçen şirket, başka özellikler üzerinde de aktif olarak çalışmalar yapıyor.

Instagram haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER