reklamı kapat

POPÜLER

Facebook’a bedava telefon görüşmesi geldi

Apple’ın mobil işletim sistemi iOS için geliştirilen Facebook uygulaması güncellendi. 5.5 sürümüne ulaşan yazılım aracılığıyla artık ücretsiz telefon görüşmesi yapabilmek mümkün.


Facebook yetkilileri internet devinin popüler iOS uygulamasının yaklaşık bir ay sonra tekrar güncellendiğini bildirdi. Altyapıdaki mevcut kimi hataları gideren düzenlemelerin en dikkat çekeni ise sesli arama desteğinin başlaması oldu. Buna göre dileyen Facebook üyeleri uygulamayı kullanan tüm arkadaşlarıyla ücretsiz telefon görüşmesi yapabilecek. Wi-fi ya da hücresel bağlantı üzerinden gerçekleştirilecek aramalar Skype, Viber, Vonage mantığında işleyecek.

İstediğiniz arkadaşınızla öncelikle sohbet başlattıktan sonra sağ üst köşedeki “i” butonu altında yer alan “Free Call” sekmesi sayesinde ilgili fonksiyona geçebilirsiniz. Şimdilik sadece Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki iPhone cihazlarında geçerli servisin yakın zamanda diğer ülkelere de yayılması bekleniyor.

Böylelikle mobile farklı bir bakış açısı kazandırmayı başaran M.Zuckerberg’ün iletişimde sunduğu cazip alternatiflerle bu konuda akıllara gelen ilk isim olmak istediği kulislerde konuşuluyor.

a1

Not: Aslında yaklaşık bir ay önce tanıtılan sesli aramalar yazılımsal anlamda daha köklü hale getirilmiş şekilde ve ana uygulama formatında sil baştan tekrar sunuluyor.