reklamı kapat

POPÜLER

facebook, dislike

Facebook’a çok yakında “Dislike” tuşu gelebilir

Facebook‘ta beğenmediğimiz bir gönderiyle karşılaşınca gözlerimiz sürekli bir “Dislike” yani “Beğenme” tuşu arasa da ne yazık ki böyle bir imkanımız yok. Ancak Facebook patronu, yakın bir zamanda çok beklenen “Dislike” tuşunu getirebileceklerinin sinyalini verdi.

Geçtiğimiz gün Facebook Soru-Cevap etkinliğinde açıklamalar yapan Mark Zuckerberg, bir kullanıcının “Facebook’ta ‘Dislike’ tuşu görebilecek miyiz?” sorusu üzerine, bunu “düşündüklerini” ifade etti. Ölüm, hastalık gibi gönderilerin “beğenilmesinin” tuhaf olduğunu itiraf eden Zuckerberg, doğrudan “Dislike” adı altında olmasa da kullanıcıların olumsuz gönderilere daha başka yollarla karşılık verebileceği alternatif yollar üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Zuckerberg’in bu kadar çekinmesinin sebebi ise elbette söz konusu özelliğin kötü amaçlı kullanılma ihtimali. Bizim tahminimizce özellik kullanıcıların insiyatifine bırakılacak. Yani kendi gönderimizin altına “Dislike” tuşu eklemek bizim elimizde olacak. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Arkadaşlarınızın paylaştığı fotoğraf, video veya haberler için “Dislike”a basar mısınız?

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Facebook’a çok yakında “Dislike” tuşu gelebilir” için bir cevap

  1. PSDN915 dedi ki:

    Özellikle bizim ülkemizde bu Yüzden darp ve cinayet vakaları bile olur diye düşünüyorum.