reklamı kapat

POPÜLER

Facebook’tan mobil fotoğraf uygulaması: Moments [Video]

Son zamanlarda mobil platforma yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Facebook, mobil odaklı yeni bir uygulama daha duyurdu. Moments isimli uygulama, akıllı cihazlardan çekilen fotoğrafları tek bir yerde toplamak ve arkadaşlarla kolayca paylaşmak üzerine kurulu.

Özellikle özel günlerde ve kalabalık ortamlarda baş gösteren fotoğraf çekme sendromuna Moments ile son erecek gibi görünüyor. Benim telefonumda da bulunsun, bunun kamerası daha iyi buradan çekelim derken aynı fotoğrafı farklı telefonlardan defalarca çekmek hem bizim için hem çevremizdekiler için işkenceye dönüşebiliyor. Olan genellikle yurdum garsonuna oluyor. Moments da bu noktada herkesi tatmin edecek bir uygulama görünümünde.

Peki ne Moments tam olarak ne yapıyor? Basitçe akıllı telefondan çekilen fotoğrafları tek bir havuzda topluyor. Arkadaşları tek tek eklemek, göndermek gibi bir derdi de ortadan kaldırıyor. Zira bu işi Facebook’un yüz tanıma teknolojisi tek başına üstleniyor. Yani başkaları tarafından çekilen fotoğraflarınızı bulmak için Moments içinde adınızı aratmak yeterli. Bunun yanında grup açarak fotoğrafları yalnızca istenen kişilerle paylaşmak da mümkün. Ve elbette bu fotoğrafları diğer sosyal medya araçlarından da paylaşabilirsiniz.

Hem Android hem iOS için duyurulan Moments uygulamasını aşağıdaki bağlantılar yoluyla telefon veya tabletinize indirebilirsiniz. Uygulamanın tanıtım videosunu ise hemen yukarıdan izleyebilirsiniz.