reklamı kapat

POPÜLER

Google’dan üç yeni “deneysel” fotoğrafçılık uygulaması

Google yeni uygulama deneylerini duyurdu. Appsperiments‘ın odağında ilk olarak mobil fotoğrafçılık yer alıyor.

Advertisement

Google 3 yeni mobil fotoğrafçılık uygulamasıyla, bu alanın sunduğu potansiyelin sınırlarını genişletmeye hazırlanıyor. Uygulamaları resmi blogunda paylaşan Google, yaklaşık 2 milyar akıllı telefon kullanıcısının cebinde kamera taşıdığına dikkat çekiyor. Firmaların yeni nesil modellerle mobil fotoğrafçılığa giderek daha çok önem verdiği günümüzde, üç deneysel uygulama bu deneyimi zenginleştirmeye hazırlanıyor.

Storyboard

Sadece Android işletim sistemli cihazlar için hazırlanan Storyboard uygulaması, kendi hayatını bir çizgi romana dönüştürmek isteyenler için ilgi çekici gibi görünüyor. Yapmanız gereken tek şey bir video çekip Storyboard’a yüklemek. Daha sonra uygulama otomatik olarak videodaki ilginç kareleri seçiyor ve panellere dağıtıyor. Altı farklı görsel tarzın bulunduğu uygulamada herhangi birini seçip kendi tek sayfalık çizgi romanınızı bir çırpıda yaratabilirsiniz. Oldukça ilgi çekici olduğu kesin, iOS kullanıcıları için de sunulmamış olması ise üzücü. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Selfissimo!

Selfissimo! adından da anlaşılacağı üzere bir selfie uygulaması. Hem iOS hem de Android için geliştirilen bu uygulama her poz verdiğinizde sizi fotoğraflıyor. Siyah beyaz selfie’ler çekebileceğiniz uygulamada, çekime başlamak için ekrana dokunmanız yeterli. Poz vermeyi kestiğiniz anda sizi fotoğrafçı gibi cesaretlendirip poz verdirten uygulama selfie tutkunları için ideal gibi. Tekrar ekrana dokunarak fotoğraf çekme işlemini durdurabilir, çektiğiniz sayısız selfie’yi inceleyebilirsiniz. Fotoğrafları tek tek kaydedebileceğiniz gibi tamamını da kaydetmeniz mümkün.

Scrubbies

Bir diğer deneysel uygulama Scrubbies, sadece iOS kullanıcıları için geliştirilmiş. Bu hayli değişik uygulama videolardaki hız ve yönü manipüle edebiliyor. Keyifli video döngüleri yaratabileceğiniz uygulamada iki parmağınızı sağa ve sona kaydırıp görüntüyle oynayabilir, yeni olasılıklar elde edebilirsiniz. Tek bir parmağınızı kaydırırsanız videoyu oynatabilirsiniz. iOS kullanıcıları uygulamayı buradan indirebilir.

Google’ın bu yeni uygulamalarının fazlasıyla deneysel olduğunu tekrar hatırlatalım. Zaman içinde daha gelişmiş özellikler sunmaları olası. Uygulamalarla ilgili resmi açıklamayı buradan okuyabilirsiniz.