reklamı kapat

POPÜLER

Fallout 4’ün sanal gerçeklik versiyonu duyuruldu [Video]

Geçtiğimiz yıl Fallout 4 duyurusuyla E3 2015’e damgasını vuran Bethesda, bu yıl da bombayı patlattı. Fallout 4 HTC Vive ile sanal gerçekliğe geçiş yapıyor. Üstelik yalnız da değil.

Bethesda her sene adından bir şekilde bahsettirmeyi başarıyor. Fallout 4 duyurusuyla kalpleri kazanan firmanın E3 2016 sunumu da en az geçtiğimiz yıl kadar iddialı. Kolunuzda Pip-Boy, yanınızda köpeğiniz, elinizde silahınızla post apokaliptik dünyaya girmeye hazır mısınız? Sanal gerçeklik keyfinin birinci şahıs açık dünya bir RPG ile çıkacağını belirten Bethesda, 2017‘de Fallout 4’ün sanal gerçeklik versiyonunun çıkacağını duyurdu. E3 2016’da mini bir demo sürümü sunan firmanın Fallout 4’ü HTC Vive için çıkardığını da belirtelim. 12 milyonun üzerinde kopya ile firmanın en popüler oyunu olan Fallout 4 ve HTC Vive birleşiminin oldukça önemli olduğunu da söylemekte fayda var.

Ayrıca DOOM‘un sanal gerçeklik demosunu da gösteren Bethesda, şimdilik DOOM’un VR versiyonu için kesin bir şey söylemiyor ancak cehennemin derinliklerinde sanal gerçeklik deneyiminin ne kadar eşsiz olacağını şimdiden hayal edebiliyoruz.