reklamı kapat

POPÜLER

Fallout evreninden çıkıp gelen DualShock 4

07 Haziran 2017

E3 2017 kapıya dayandı ve duyurular için sabırsızlıkla bekliyoruz. Sadece oyun değil aksesuar ve donanım tanıtımları da her yıl iple çektiğimiz, heyecanla beklediğimiz duyurulardan. Ancak E3 2017’ye hala birkaç gün var. O yüzden gelin, “Keşke Bethesda ve Sony bu tasarımı gerçekleştirse” dedirten Fallout tasarımlı konsept DualShock 4’e bir göz atalım.

Firmalar konsollar için özel tasarım aksesuarlar çıkarmayı ihmal etmese de, öyle konsept çalışmalar oluyor ki orijinalin esamesi okunmuyor. End of Line Design‘ın sahibi Devin Smith’in işleri de alıp sergilenecek cinsten. Oynamaya kıyamayacağınız Fallout tasarımlı DualShock 4, incelikle boyanmış standart bir modelden çok daha fazlası. Paslı bakır görünümü ve kahve rengi tonların hakim olduğu tasarımın arkasında Pip-Boy yazısı ve bir de çark görünüyor. Steampunk temasının hakkını sonuna kadar veren oyun kumandasının touchpad’inin hemen üstüne konumlandırılmış harici bir ekran yer alıyor. Hareketli olan ekran, touchpad kullanılacağı zaman kaldırılabiliyor. Ekranında Pip-Boy’u gördüğümüz ekran oyun içi bilgileri derliyor ve gelişmiş oyun deneyimini destekliyor.


Devin Smith’in pek çok özelleştirilmiş oyun kumandası tasarımı bulunuyor. Bunların arasında Dishonored, Star Wars, Captain America, Hydra gibi pek çok farklı konsept yer alıyor. Smith’in çalışmalarının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR