reklamı kapat

POPÜLER

Fark yaratan tasarım arayanlara; POCO M4 Pro 5G incelemesi

POCO M4 Pro

POCO M4 PRO TASARIM

POCO M4 Pro daha önce piyasaya sürülen POCO akıllı telefonlar gibi fark yaratan bir tasarıma sahip. Ön tarafı piyasadaki akıllı telefonlarla benzerlik gösteren telefonun arka tarafı dikkat çekiyor. Biz telefonun sarı renkli modelini test ettik ve telefonu gösterdiğimiz kişiler telefonun tasarımını çok beğendi.

Telefonun sol tarafında SIM kart/microSD kart gişirinin yer aldığı telefonun sağ tarafında ses tuşları ve güç tuşu bulunuyor. Üst tarafında herhangi bir girişin ve bağlantı noktasının kullanılmadığı telefonun alt kısmında USB-C ve hoparlör ızgarası mevcut. Telefonda çoğu giriş/orta seviye telefonda görmediğimiz stereo destestekli hoparlör bulunuyor. Telefonda çift hoparlör desteği bulunsa da hoparlörün sunduğu deneyim ortalama düzeyde. Çift SIM kart desteğiyle gelen telefonun kutu içeriğinden koruyucu arka kapak da çıkıyor. Bu sayede telefonu çizilmelere ve düşmelere karşı korumak mümkün. Telefonun kutu içeriğinden kablolu bir kulaklık çıkmıyor.

Telefonun daha iyi bir hoparlör performans sunması gerektiğini düşünüyoruz. Ön tarafa bakıldığında ekran delikli bir tasarım karşımıza çıkıyor. 6,6 inçlik bir ekranın tercih edildiği telefon yüzde 84.8 ekran gövde oranına sahip. Telefonun IPS LCD ekrana iyi bir performa sahip olsa da 6.499 TL’lik bir telefonda AMOLED ekranın yer alması gerekiyordu. Ekran aynı zamanda 90 Hz yenileme hızına destek veriyor. Bu sayede akıcı bir ekran deneyimi elde ediliyor. Telefonla ilk buluşmamızda bu özellik kapalıydı. Bunun için ayarlar- ekran yenileme hızından bu özelliği açmanız gerekiyor. Telefonun gövdesi IP53 sertifikasına da sahip. Bu sayede telefon su sıçramalarına ve hafif toza karşı dayanıklı. Yağmurlu havalarda rahatlıkla kullanabileceğiniz telefon havuzda veya denizde kullanmak için uygun değil. Biz telefonu satın almayı düşünenlere suya batırmamalarını öneriyoruz.