reklamı kapat

POPÜLER

Farklı kamera açıları ile izlenebilen YouTube videolarına hazır olun [Video]

YouTube videolarını izlerken farklı kamera açılarını seçebilme özgürlüğü çok yakında geliyor. İlk test videosu herkesin izleyebileceği şekilde yayına sunuldu bile…

YouTube üzerinden izlenen videoların kamera açıları seçilerek farklı şekillerde izlenebilmesi yönündeki çalışmaların ilk meyvesi verildi. Indie şarkıcısı Madilyn Bailey’in YouTube Müzik Gecesi’ndeki performansı farklı kameralarla kaydedildi ve dört farklı kamera açısının kullanıcı seçimi ile görüntülenebileceği şekilde paylaşıldı. Ortaya çok daha interaktif ve sürükleyici bir video deneyimi çıktı.

youtubeYouTube kullanıcıları, video klibin sağ tarafından 4 adet görüntü penceresi ile karşılaşıyor. Seçilen ekran üzerinden görüntü ilerlemeye başlıyor, bu arada sağdaki pencereler de kayboluyor. Görüntünün üzerine gelindiğinde pencereler tekrar çıkıyor ve buradan seçim yapılarak kamera açısı değiştirilebiliyor. Test videosu 5 dakika 56 saniye sürüyor.

Sizler de buraya tıklayarak ilgili YouTube videosuna göz atabilir, farklı kamera açıları ile bu çarpıcı videoyu izleyebilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER