reklamı kapat

POPÜLER

Twitch Charity

Faydalı bağış yayınları için “Twitch Charity” duyuruldu

Oyun yayınları konusunda en önemli platformlardan Twitch, bugün “Charity” ile gündemde. Firma bu sefer yardıma odaklanıyor.

Twitch oyun odaklı bir platform ancak sadece oyun içerikleri barındırmıyor. “Twitch’i güzel kılan en önemli şeylerden biri de yardım/bağış yayınlarıdır.” diyen firma, farklı kurumlara bağış toplama odaklı Charity’nin bağış yayınlarını daha kolay, etkili ve verimli hale getireceğini belirtiyor. Bu konuda şunlar aktarılıyor: “Yardımseverlik, cömertlik, topluluk ruhu, aidiyet, dayanışma… Bizi biz yapan yayıncı ve topluluklarımızın Twitch’e kattığı muazzam değerler bunlar ve harika deneyimler. Biz bu değerleri daha da yükseğe taşıyıp deneyimi daha da zenginleştirmek istedik ve karşınızda Twitch Charity Beta.

Twitch Charity, sadece birkaç adımda bağış yayını hazırlayıp yürütmenize olanak sağlayacak yeni entegre bağış yayını özelliğimiz. Normal bir bağış yayınının getirdiği, bağışları takip etmek, abonelik ve Bitleri dönüştürmek, birçok program ve uygulamayı aynı anda kullanmaya çalışmak ve benzeri güçlükleri bu yeni araç ile en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Ve tabii, daha az zorluk ve zahmet demek yayın ve içeriğinize daha fazla yoğunlaşabilmek demek.

Yayıncı paneline eklenecek Bağış yayını bölümünden, Bağış toplanacak yardım kurumunu seçebiliyor ve bağış yayınınızı kolayca oluşturabiliyorsunuz. Bu bölümde, ilgili yardım kuruluşunu seçip bir bağış kampanyası başlatarak “bağış yayını” moduna giriyorsunuz. Böylece yayında izleyicilerin tıklayarak kolayca bağış yapıp desteklerini sunabilecekleri bir düğme beliriyor. Yapılan tüm bağışları ve belirlediğiniz hedefe yönelik ilerlemeyi etkinlik akışınızdan takip edebiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Charity’nin neden doğduğu sorusuna ise şu cevap veriliyor: “En kısa haliyle söylersek, “bu araç lojistik zorlukları azaltıyor”. Tabii bu özetin altını doldurmakta fayda var. PayPal Giving Fund ile kurduğumuz iş birliği sayesinde, topluluktan gelen tüm bağışlar, ödeme işlem ücretleri dışında hiçbir kesinti olmadan ilgili yardım kurumuna aktarılıyor.

Twitch bağışlardan herhangi bir kesinti yapmıyor ya da herhangi bir vergi teşviki almıyor. PayPal Giving Fund ayrıca, daha önce bağış yayını yapmış olanların bildiği perde arkasındaki sorunları da hallediyor. Yapılan bağışların doğru şekilde takibi ve bunların ilgili kuruma aktarılması artık daha basit ve sorunsuz hale geliyor.”

Şirket, yeni özelliği kapsama alanı hakkında ise şunu aktarıyor: “Beta sürümü şu anda bazı yayıncıların erişimine açık. Başlangıç için sistemde sınırlı sayıda yardım kurumu var ama ilerleyen günlerde pek çok başka kurumu da ekleyeceğiz. Beta erişimi olan yayıncılar arasındaysanız, ayrıntılı bilgiler içeren bir e-posta almış olmalısınız. Bu yeni özelliğin nasıl işlediğini görmek için hemen bir bağış yayını başlatabilir veya bir göz atabilirsiniz.”

Twitch Charity yanında bu da ilginizi çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın