reklamı kapat

POPÜLER

Fiat Centoventi

FIAT elektrik geleceği için beklentileri artıran tasarım ödülü

Tasarım karakterinin yanında mödüler fikriyle fark yaratan FIAT Centoventi dünyanın en önemli tasarım ödüllerinden birisine layık görüldü.

Advertisement

Elektrikli otomobil rekabeti için artık daha somut adımlar üzerinden hamleler yapan FIAT grubundaki bu değişimi her markada hissetmeye başlayacağız. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde Maserati de dahil olmak üzere FCA bünyesinde yer alan pek çok önemli isim ilk tam elektrikli modellerini piyasaya hazır şekilde tanıtacak. FIAT cephesinin bu değişimdeki rolü de yine kompakt segment üzerine oluşum sinyali veriyor. Bunun ilk yansımalarından birisi olan Centoventi konsepti, adını akıllara kazıyacak önemli bir ödüle layık görüldü. Dünyanın en büyük tasarım ödülleri arasında yer alan Red Dot tarafından ödüllendirilen konsept, markanın köklü geçmişinin gelmiş olduğu en son noktayı temsil ediyor. Centoventi, kullanıcısının isteğine uygun olarak şekillendirilebilir modüler yapısıyla da deneyim konusunda fark yaratmayı başarıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

FIAT Centoventi eşine az rastlanır dinamikleriyle fark yaratıyor

Konseptlerinin Red Dot Ödülü’ne layık görülmesinden ötürü gururlu olduklarını dile getiren Fiat Marka Küresel Başkanı Olivier François; “Bu prestijli ödül, tasarımıyla otomotiv dünyasının çok daha ötesine geçen Fiat Centoventi’nin sıra dışı ve yenilikçi yapısının önemine vurgu yapıyor. Ödül 120. yıldönümünü kutlayan Fiat için doğum günü hediyesi olmasıyla da ayrı bir anlam kazanıyor.” ifadelerine yer verdi.

Her ayrıntısıyla kişiselleştirme özelliğine sahip olan konsept otomobilde gösterge panelinden eşya gözlerine, koltuklardan çocuk emniyet sistemlerine kadar kullanıcısı tarafından değiştirilebilen “tak ve çalıştır” tipi aksesuarlar sunuluyor. Giydirilebilir dış kısmın yanı sıra, otomobilin tamponları kişiselleştirilebiliyor ve ayrıca çeşitli tavan tipleri de sunuluyor. Böylece araç, farklı mevsimleri yansıtacak şekilde veya kullanıcısının kişiliğine göre farklı şekillerde giydirilebiliyor. Markanın araçla ilgili paylaştığı menzil değeriyse, kullanım amacına göre değişmekle birlikte 100 ile 500 kilometre arasında değişiklik gösteriyor.

İlginizi çekebilir

2019 Fiat 124 Spider