reklamı kapat

POPÜLER

FIFA 17 baştan aşağı yenilenmiş grafiklerle geliyor

E3 fuarına kısa bir süre kaldı ve futbol oyunu hayranları FIFA ve PES için gözünü bu etkinliğe dikmiş durumda. PES’in ilk bilgileri geçtiğimiz günlerde açıklanmış ve biz de size bunları aktarmıştık. Şimdiyse FIFA ile ilgili oldukça heyecan verici bir bilgi ortaya çıktı. 

Yeni nesile geçiş ile birlikte spor oyunlarında Ignite Engine adını verdiği bir oyun motoru kullanan EA, diğer oyunlarında ise Frostbite Engine’i tercih ediyordu. GameInformer’ın aktardığı habere göre FIFA 17 Frostbite’ı kullanacak. Böylece oyunun grafikleri ve mekanikleri tamamen değişecek. Frostbite motoru daha önce Battlefield, Star Wars: Battlefront, Dragon Age, Mass Effect, Need For Speed, ve Mirror’s Edge oyunlarında kullanılmıştı. Ayrıca 2015 yılında piyasaya sürülen golf oyunu Rory McIlroy PGA Tour’da da yine Frostbite motoruna yer verilmişti. EA yaptığı açıklamada golf oyununda bu motoru kullanarak delikler arasındaki yükleme sürelerini ortadan kaldırmayı amaçladıkların belirtmişti.

Bu arada Frostbite’a geçiş yapacak olan tek spor oyunu FIFA olmayacağını belirtelim. EA Sports’un diğer spor oyunlarının da önümüzdeki yıllar içerisinde bu yeni motora geçmesi bekleniyor. EA tüm oyunları tek oyun motoru çatısı altında birleştirerek Frostbite’ı daha iyi bir şekilde geliştirmek istiyor. Bu değişikliğin bize neler katacağını öğrenmek için FIFA 17’nin resmi duyurusunu beklememiz gerekiyor.

*Haberin görseli FIFA 16’ya aittir.