reklamı kapat

POPÜLER

Fiyat/performans odaklı dizüstü bilgisayar arayanlara; Huawei MateBook D15 2021 incelemesi

HUAWEI MATEBOOK D15 2021 PERFORMANS

Huawei’nin yeni dizüstü bilgisayarında Core i5-1135G7 işlemcisi, 16 GB RAM ve Iris Xe grafik işlemcisi bulunuyor. Teknik özelliklere bakıldığında bilgisayarın çok iddialı olmasa da ortalamanın üzerinde bir performansa sahip olduğunu görüyoruz. Kağıt üzerinde yazılan bu değerleri bir kenara koyup günlük hayatta test ettiğimiz bilgisayar sunduğu performansla bizi üzmedi. İnceleme yazısını ve internet sayfamız için hazırladığımız haberleri de MateBook D15 2021’de hazırladık.

Photoshop 2021 uygulamasını da kullandığımız bilgisayarda takılma veya donmayla ilgili bir sorun yaşamadık. Bilgisayarda Football Manager 2021 oynama fırsatı da bulduk ve bu konuda da bilgisayar beklenen performansı sundu. Üst düzey grafiklere sahip oyunlar oynayan birisiyseniz bu model yerine farklı modellere göz atabilirsiniz.

Bilgisayarda Full HD çözünürlüklü 15,6 inçlik ekran yer alıyor. Daha önceden inceleme fırsatı bulduğumuz Huawei MateBook X Pro 2021 kadar keskin ve canlı bir ekrana sahip olmasa da bu modeldeki ekran deneyimi de çoğu kullanıcı yeterli düzeyde. En yeni Wi-Fi teknolojisi Wi-Fi 6’ya destek veren bilgisayar bu sayede daha hızlı bir Wi-Fi deneyimi sunuyor. Bu teknolojiden verim alınabilmesi için Wi-Fi 6 destekli bir modeme ihtiyacınız var.