reklamı kapat

POPÜLER

İnternet hız rekoru İstanbul'da metrolara ücretsiz internet müjdesi verildi

İstanbul’da metrolara ücretsiz internet müjdesi verildi

İstanbul’da yaşayanlar içni bugün güzel bir haber geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) üzerinden metrolara ücretsiz internet geliyor.

Konu hakkında Twitter’dan bir açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekrem İmamoğlu, “İstanbul’a müjde Metrolara internet sağlamak için altyapıyı hazırlamış sürecin önündeki engellerin kalkması için çaba sarf ediyorduk.

Bugün İBB Meclis Komisyonu’ndan karar geçti. Sınırsız internet erişimi için çaba sarf eden herkese ve Meclis Üyemiz Taylan Yıldız’a teşekkürler” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun ise süreç hakkında “İstanbul’un metroları nihayet internete kavuşuyor.” açıklamasında bulundu.

Konu hakkında konuşan İSTTELKOM Genel Müdürü Nihat Narin, metrolarda vatandaşın internetten kopuk bir seyahat gerçekleştirdiğini vurgulayarak “Metrolarda internet için hazır olduklarını” söyledi.

Narin aynı zamanda “Bugün metrolarda günlük yaklaşık 2 milyon kişi bütün iletişim ağıdan kopuk yaşıyor. Acil ihtiyaç ve afet durumları için bu konuda idari otoritelerin gerekli adımları bir an önce atması gerekiyor.

İSTTELKOM olarak metroların çift taraflı internet sağlamasına yönelik altyapı çalışmalarımızı tamamladık, her şey hazır ve İstanbul Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yapmış olduğumuz başvuruya cevap bekliyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep karşısında konunun çözümü için tüm iş birliklerine hazırız” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İstanbul’da metrolara ücretsiz internet müjdesi çok olumlu karşılandı

Elbette bu durum herkes için harika görünüyor. İstanbul’da her gün milyonlarca insan metroyu kullanıyor. Yeni dönem için daha detaylı açıklamanın yakında yapılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi