reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X
Huawei_Mate_X

Fiyatı dudak uçuklatıyor; Huawei Mate X, AliExpress’te satışa sunuldu

04 Nisan 2019

Dört gözle beklenen katlanabilir ekranlı Huawei Mate X, Aliexpress‘te satışa sunuldu. Bir kullanıcı tarafından satışa sunulan telefonun fiyatı ise dudak uçuklatıyor.

Yurt dışı satış fiyatı 2.600 dolar olarak açıklanan katlanabilir ekranlı akıllı telefon, Aliexpress’te 3.200 dolardan satışa sunuldu. Teknoloji tutkunları tarafından merakla beklenen Huawei Mate X’in Aliexpress’teki fiyatını TL’ye çevirdiğimizde yaklaşık 18 bin TL’lik bir fiyatla karşılaştığımızı belirtmek gerekiyor. Sayfaya bakıldığında telefonun gönderiminin Türkiye’ye yapılmadığını da söyleyelim. Merakla beklenen telefonun Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı ise henüz kesinlik kazanmış değil. Huawei Mate X ile ilgili satış linkine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Huawei’nin merakla beklenen katlanır ekranlı akıllı telefonu gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 980 işlemciden alıyor. Biliyorsunuz bu işlemci Mate 20 Pro‘ya da gücünü veriyor. Firmanın kendi geliştirdiği Balong 5000 modem birimi sayesinde 5G desteğini taşıyan model, iki parça halinde 4.500 mAh kapasitesinde pil üzerine kuruluyor. Burada tam 55W gücünde hızlı şarj desteği veriliyor. Bu gerçekten inanılmaz görünüyor ve 30 dakikada yüzde 85 doluluk seviyesine ulaşılabiliyor.

Huawei Mate X
Huawei_Mate_X

Modelde temel olarak 8 inç boyutunda tek bir esnek OLED ekran yer alıyor. Kapatıldığı zaman bu ekran önde 6,6 inç 2480×1148 piksel, arkada ise 6,38 inç 2480×829 piksel ekran alanı sunuyor. Bu açıdan şaşırtan telefon, yan tarafında Leica imzalı üçlü kamera sistemi taşıyor. Kamera detayları henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate X, 5G teknolojisine de destek veriyor

Katlanabilir yapıya özel Android Pie temelli EMUI arayüz sürümünü getiren katlanabilir telefon Huawei Mate X için özel bir koruma kılıfı da hazırlanmış durumda. Çift SIM kart desteği kullanılabilen telefon, aynı anda hem 5G hem de 4G ağlarında görev yapabiliyor.

İlgili video