reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli motosiklet modelleri Ola S1 ve S1 Pro

Fiyatıyla çok ses getiren elektrikli motosiklet modelleri: Ola S1 ve S1 Pro

Elektrikli motosiklet pazarın hızlı şekilde büyümeyi sürdürüyor. Alanda bu sefer Ola S1 ve S1 Pro modelleri çok ses getirmiş durumda.

Ola Electric tarafından geliştirilen elektrikli motosiklet modelleri Ola S1 ve S1 Pro, birçok farklı renkte hazırlanmışlar ve alanı değiştirmeyi hedefliyorlar.

Hindistan merkezli olarak tasarlanan motosikletler, ilk olarak büyük bir gelecek planının merkezinde yer alıyor. Söylendiği kadarıyla Ola Electric, kurumu süren dünyanın en büyük motosiklet fabrikası “Futurefactory” içerisinde yılda tam 10 milyon adet motosiklet üretmeyi planlıyor.

Bu gerçekten inanılmaz görünüyor ve bunun için 3 binden fazla robottan yararlanılacağı aktarılıyor. Motosiklet seri üretimi konusunda sınırları zorlayacak firma, bu sayede modelleri benzer özelliklere sahip rakiplerden çok daha aşağıya 1.350 dolardan başlayacak.

Peki teknik özellikler? Modeller şehir içi kullanımı için fazlasıyla yeterli görünüyor. Ola S1, 8.5 kW elektrik motoru ile 90 km/s hıza, Ola S1 Pro ise 115 km/s hıza çıkabiliyor.

3 kWh pil paketi taşıyan Ola S1, kullanıma bağlı olarak 121 km gibi yeterli bir menzil sunuyor. 4 kWh pil paketiyle donatılan Ola S1 Pro ise kullanıma bağlı olarak 181 km menzil getiriyor.

Pil paketleri sabit olan yani çıkarılamayan elektrikli motosiklet modelleri, söylendiği kadarıyla uygun altyapıda 18 dakikalık şarj ile 75 km menzil getiriyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli motosiklet modelleri Ola S1 ve S1 Pro pazarı ciddi anlamda ele geçirebilir

İki kişilik tasarlanan 121 kg ağırlığındaki motosikletler, gerekli bilgileri 7’inçlik renkli ve dokunmatik ekranlarından gösterebiliyor.

GPS temelli navigasyon da sunan Ola S1 ve S1 Pro, özel işletim sistemleriyle bir sesli dijital asistana dahi sahipler. Bu sayede “Hey Ola” komutu üzerinden müzik çalınabiliyor ya da farklı işlemler söylenerek yapılabiliyor.

Yüksek üretim kapasitesinin etkisiyle fiyat performans konusunda sınırları zorlayan modeller, ekim ayında elde edilebilir hale gelecek. Tanıtım videoları sayfanın en üstünde yer alan modellerin Hindistan dışında da satılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi Mix 4’ün kutu içeriğine yakından bakın