reklamı kapat

POPÜLER

ikinci el otomobil temmuz verileri

Fiyatlarda artış var; İkinci el otomobil pazarı için temmuz ayı verileri

“Sahibinden” tarafından paylaşılan temmuz ayı verilerine göre ikinci el otomobil pazarında ilan fiyatları yüzde 2,6 arttı.

İkinci el otomobil pazarının önemli kaynaklarından birisi olan “sahibinden” aylık olarak paylaştığı raporlara bir yenisini ekledi. Hazırlanan rapora göre temmuz ayının en çok ilan verilen vasıta kategorisi otomobil olarak karşımıza çıkıyor. Otomobili; Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Motosiklet ve Ticari Araçlar takip etti. Marka & Model sıralamasında is ilk sırada Renault Clio ve Volkswagen Passat yer aldı. Geçtiğimiz yılın Temmuz ayının lideri olan Opel Astra ise listede üçüncü konumda. Sıralama Renault Megane ve Ford Focus ile devam ediyor. Temmuz ayında en çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası değişmedi ve geçtiğimiz yıl da olduğu gibi ilk sırayı yine Nissan aldı.

ikinci el otomobil

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İkinci el otomobil pazarında en çok dizel araç ilanı veriliyor

Raporuna göre Temmuz ayında en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt türü dizel olan otomobil ilanları verildi. 2020 yılının Temmuz ayında ilan sayısı ile lider olan 2015 model otomobiller bu yıl, 2016 model otomobiller ile birinciliği paylaşıyor. Geçtiğimiz senenin Temmuz ayına oranla 2 puan düşüş görüldü ve tüm ilanlar arasında araçların %33,5’i 0 – 100bin kilometre aralığında yer aldı. İlanların %25,4’ü 50.000 – 100.000 TL aralığında satışa sunuldu, bu oran geçtiğimiz yıl ise %33,4 olarak belirlenmişti. Temmuz ayında ilan bakanların en çok ilgisini çeken otomobil, geçtiğimiz sene olduğu gibi Volkswagen marka otomobiller. Sıralama ise değişmiyor ve Volkswagen’i Renault, BMW, Opel ve Ford takip ediyor.

İlginizi çekebilir

2020 Honda Jazz