reklamı kapat

POPÜLER

Flipboard, CNN’in kişiselleştirilmiş haber uygulaması Zite’ı satın aldı

Akıllı cihazların olmazsa olmaz uygulamaları arasına giren ve tüm mobil platformlarda yer alan kişisel dergi servisi Flipboard, CNN‘in sahibi olduğu benzer özellikteki haber uygulaması Zite‘ı satın aldı.


Satın alma duyurusu hem Flipboard hem de Zite tarafından yapıldı. Anlaşma ile birlikte bugünden itibaren CNN’in sunduğu içeriğe artık Flipboard üzerinden de erişilebilecek. Satın almaya ilişkin olarak taraflardan herhangi bir fiyat açıklaması gelmemiş olsa da, CNNMoney’nin raporuna göre anlaşma 60 milyon doların üzerinde bir rakama tamamlandı. CNN, Mike Klaar ve Ali Davar tarafından 2005 yılında kurulan Zite’ı 2011 yılında yaklaşık 20 milyon dolar gibi bir rakama satın almıştı.

Advertisement

Flipboard’un Zite’a olan ilgisi sadece içerikle sınırlı değil. Zite’ın dikkat çekici yetenekleri arasında, sunduğu içeriği her kullanıcının ilgili alanına göre kişiselleştirebilme teknolojisi olduğu belirtiliyor. Flipboard CEO’su Mike McCue’nun resmi blogdan yaptığı açıklamaya göre, Zite uygulaması en az altı ay daha kullanıcılarına hizmet vermeye devam edecek. Ancak yakında Zite içeriği tamamen Flipboard bünyesine katılarak uygulama mağazalarından kaldırılacak. Flipboard, 100 milyonun üzerinde aktif kullanıcısının yanı sıra hergün yeni eklenen 250 bin kullanıcısı ve aylık 2,5 milyar sayfa gösterimi ile dijital dünyanın en güçlü kişisel dergi servisi olma özelliği taşıyor.


Flipboard, CNN içeriğine artık uygulama içerisinden erişilebileceğini kullanıcılarına yukarıdaki görseli e-postalayarak duyurmaya başladı.