reklamı kapat

POPÜLER

Ford F-150

Ford F-150 için özel olarak geliştirilen Pirelli imzalı lastikler

Pirelli ve Ford mühendisleri tarafından çok ciddi bir AR-GE süreciyle üretilen Ford F-150 odaklı lastikler, en optimize performansa cevap veriyor.

Pirelli’nin “terzi işi” bir yaklaşımla geliştirdiği Scorpion ATR lastikler, 38 yıldır Amerika’da en çok satan ve bir F-Series modeli olan yeni Ford F-150 için özel olarak tasarlandı. Güçlü iş birliklerini 20 yıldan uzun süredir devam ettiren Pirelli ve Ford, şimdiye dek 15’i aşkın farklı Ford modeli için özel tasarımlı lastikler geliştirdi. Tüm bu ortak çalışmalar şimdi Scorpion ATR lastiğin bu versiyonunda yeni F-150’nin performansını vurgulamak için tasarlanmış inovasyonlar şeklinde hayat buluyor. Bu yeni lastik tasarımı, Pirelli Scorpion ailesinin önümüzdeki dönemde pazara sunulacak çeşitli lastikleri için de bir temel oluşturacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford F-150 odaklı geliştirilen Pirelli lastikleri 4 mevsim dinamiklerinde

Projede amaç, Ford’un tüm hedeflerinin entegre edildiği mükemmel uyumlu bir lastik tasarlamaktı. Pirelli mühendisleri, dönme direncini geliştirmek ve en üst düzey kavrama sunmak için yeni F-150’ye özel kalıp profilleri tasarladı. F-150 için geliştirilen Scorpion ATR, lastiklerden kaynaklanan gürültüyü 3 desibele kadar azaltacak özel bir sırt deseniyle tasarlandı. Pirelli teknisyenleri, ayrıca bu güçlü araç için ıslak zeminde güvenli yol tutuşu ve kar performansı sağlamak amacıyla yeni nesil bir sırt hamuru üzerinde de çalıştı. Pirelli, bu hedeflere ulaşmak ve Ford’un lastik özelleştirme taleplerini yerine getirmek için geliştirmenin her aşamasında ve iyileştirmelerde en ileri simülasyon ve mühendislik araçlarından yararlanıyor. Bu dijital ortak tasarım yaklaşımı, geliştirme hızını ciddi oranda artırıp lastik performansını optimize ederken test edilen fiziksel lastik sayısının da azaltılmasını sağladı. ATR, ayrıca bir Dört Mevsim lastiği olarak farklı zeminlerde ve hava koşullarında kontrollü performans sunuyor. Lastikler, 275/60R20 ve 265/70R17 olmak üzere iki boyutta sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Karşınızda yeni Elantra