reklamı kapat

POPÜLER

Pirelli Rivian

Pirelli imzasıyla elektrikli pickup Rivian R1S için üretilen özel lastiklerle tanışın

Rivian R1T pick-up ve elektrikli SUV R1S araçları için Pirelli Scorpion serisini seçtiğini duyurdu. İşte özel lastikten detaylar.

Elektrikli araç pazarının son yıllardaki iddialı isimlerinden birisi olan Rivian, pickup ve SUV modellerinde kullandığı tasarım diliyle ses getirdi. Rakamsal verileriyle de benzer iddiayı taşıyan marka Haziran 2021’de üretimine başlayacağı, merakla beklenen R1T pick-up ve elektrikli SUV R1S araçları için Pirelli Scorpion serisini seçtiğini duyurdu. Pirelli, Rivian’ın teknik koşullarını karşılamak ve “Mükemmel Uyum” stratejisi kapsamında araçların niteliklerini iyileştirmek için Scorpion Verde All Season, Scorpion Zero All Season ve Scorpion All Terrain (Pirelli’nin SUV ve pick-up araçlara özel serisi) lastiklerinin özel versiyonlarını geliştirdi.

Lastik Pirelli ve Rivian ortaklığıyla geliştirildi

Pirelli’nin Rivian için geliştirdiği tüm lastiklerin yanağında RIV ve Elect işareti bulunuyor. Markanın elektrikli araçlara yönelik lastikleri “Elect” işaretini de taşıyor. Lastikler, elektrikli araçların güvenliği, performansı ve menzil optimizasyonu açısından çok önemli bir rol oynuyor. “Elect” işaretli Pirelli lastikleri, çeşitli teknik özellikleriyle elektrikli araçlar için pek çok avantaj sunuyor. Düşük dönme direnci her otomobilin menzilini maksimuma çıkarmaya yardımcı oluyor. Elektrikli araçlarda gürültünün azaltılması, elektrikli sürüşün önemli avantajlarından biri olan sessizliği geliştiriyor. Pirelli’nin “Elect” işaretli lastikleri ayrıca şanzımanın yoğun talebine paralel olarak iyileştirilmiş (yol tutuşu) tutuş da sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pirelli ile Rivian’ın iki yıla yakın süren ortaklaşa ürün geliştirme çalışmalarının sonucunda 20, 21 ve 22 inç ebatlı üç özel lastik ortaya çıktı. Bunlar arasından Scorpion Verde All Season 21 inç lastikler dünyada benzersiz ölçüsüyle öne çıkarken Pirelli tarafından Rivian’a özel olarak 275 55R21 ölçüsüyle sektöre sunuluyor. Rivian ile teknik iş birliği yapmak, Pirelli’nin sürdürülebilir mobilite ve Amerikan otomobil markalarına ne denli odaklandığını vurguluyor.

İlginizi çekebilir

Rivian R1T tank modu