reklamı kapat

POPÜLER

İddia büyük; Elektriğin beklenen ismi Rivian, kokpit kalitesinde gözünü zirveye dikti

Bu yılın sonlarında doğru ertelenen üretim macerasına başlaması beklenilen Rivian, piyasaya süreceği her iki modelde de kalite algısını merkezde tutuyor.

Amerika merkezli olarak elektrikli otomobil pazarına birbirinden iddialı iki model ile giriş yapmaya hazırlanan Rivian, Koronavirüs’ün etkilerini en sert hissedenlerin de arasındaydı. Pickup ve SUV modelleri R1T ve R1S’nin piyasaya sürülmesini yaklaşık altı ay ertelemek zorunda kalan şirket, bu süreciyse avantaja çevirmek adına önemli gelişmelere sahne oluyor. Araçların gerek tasarımları gerekse rakamsal verileriyle büyük ilgi çeken marka, kokpit yapısının kalite ve modernlik algısında da zirveyi hedefliyor. Lüks dinamikleri sürdürülebilir malzemelerle sağlamayı garanti eden yönetim ekibi, geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir etkinlikte, gelecek modellerin iç mekanlarını Audi, Lincoln, Bentley gibi üreticilerle kıyaslanabileceğini ifade etti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rivian kalite algısı için referans isimleri örnek gösteriyor

Rivian modellerinin iç dünyasında son kullanıcıları bekleyen dinamiklerin merkezinde “çevre ve doğa” etmenlerin ön planda tutuluyor. Sürdürülebilir bir şekilde elde edilen ahşap ve diğer kaplama elemanlarının yanında, doğadan ilham alan renkler ve dokulara bu formülün bileşenleri olacak. Şirket burada birinci sınıf malzemeler kullanacağını da garanti ediyor. Kokpitler malzeme kaliteleri kadar minimal modernizim esintilerini de barındırıyor. Elimizde geçmişten var olan bilgiler ışığında seri üretimde; 12,3 inç sürücü ve 15,6 inç multimedya gibi devasa ekran modülleri de kullanımda olacak. İlk kez Kasım 2018’de karşımıza çıkarılan pickup modeli R1T, tek seferde yaklaşık 645 kilometre menzil kat edebilecek. Dört adet elektrik motoruna sahip modelin bataryası ise 105 kWh, 135 kWh ve 180 kWh olmak üzere üç farklı paketle sunulurken en az 370 kilometre en fazlaysa 645 kilometre menzili versiyonlara göre kat edebilecek. R1T hızlı şarj teknolojisi sayesinde 30 dakikalık şarjla yaklaşık 320 kilometre menzil gidilebilecek. Benzer limitlerin SUV modeli için de geçerli olacağını söylemek mümkün.

İlginizi çekebilir

Rivian R1T tank modu