reklamı kapat

POPÜLER

Pirelli Scorpion serisi

Pirelli Scorpion serisi, SUV modellerinin değişen dinamiklerine cevap vermek için yenilendi

Cinturato’dan gelen teknolojilerle geliştirilen yeni Pirelli Scorpion serisi, farklı altyapı niteliklerine cevap veriyor.

Pirelli, dünyanın en popüler araç segmenti olacağı öngörülen SUV’lara özel olarak geliştirdiği yeni Scorpion lastik serisini tanıttı. Yeni seri, 35 yıldan uzun süredir SUV pazarında uzmanlaşan ailenin, premium modellere yönelik ‘terzi işi’ tasarımlı ve farklı mevsimlere özel lastiklerle tamamen yenilenmesini temsil ediyor. Yeni Pirelli Scorpion serisi, modern SUV’ların daha fazla ağırlık, yüksek ağırlık merkezi ve benzersiz mekanik ve sürüş dinamikleri gibi temel özelliklerine yanıt vermek için özel olarak geliştirilmesiyle dikkat çekiyor. Yeni Cinturato serisi ile sunulan pek çok teknolojik inovasyonun, burada adaptasyon ve teknolojilerle SUV dünyasına taşınması da dikkat çeken noktalar arasında. Lanse edilen yeni nesil lastik serisi, mevcut en modern teknolojilerle birlikte elektrikli versiyonlar da dahil olmak üzere günümüz araçlarının performansına daha iyi adapte olabiliyor.

Pirelli Scorpion serisi, ürün gamının en adaptif serisi olacak

Scorpion serisi, tüm Pirelli portföyünde elektrikli veya şarj edilebilir hibrit otomobiller için en fazla sayıda homologasyonu içeren seri olarak da dikkat çekiyor. Elektrikli araçlara da çözümler sunan bu lastikler, yanaklarındaki ‘Elect’ işaretiyle ayrışacak. Pirelli’nin en yeni lastik yelpazesiyle sunduğu ileri teknolojiler arasında isteğe bağlı seçenekler de yer alıyor. Pirelli Gürültü Engelleme Sistemi, araç içinde algılanan yol gürültüsünü azaltmaya, Run Flat ve Seal Inside ise lastik delinse bile sürücülerin yola devam etmelerine yardımcı oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Scorpion lastiklerin hamuru, içerdiği yeni nesil bir sentetik kauçukla düşük dönme direnci, ıslak zeminde mükemmel frenleme performansı ve ürün ömrü boyunca dişlerin eşit aşınması gibi özellikler sunuyor. Yeni Scorpion lastiğin hamuru, yeni Cinturato P7 lastiklerde zaten uygulanan teknik bilgi birikiminden yararlanırken SUV’ların özel taleplerine yanıt vermek için kuvvetlendirildiğini görüyoruz. Ayrıca lastiğin, özellikle sürüş koşullarının kritik önem taşıdığı ıslak zemin dahil farklı yol yüzeylerinde performansını daha uzun süre koruması sağlanıyor. Yeni yaz lastiği ailesi, Avrupa’da 18 – 21 inç arası 26 ebatta sunuluyor. Bu lastikler şimdiden yüzde 75’inden fazlası elektrikli araçlar için olmak üzere 48 homologasyona sahip.