reklamı kapat

POPÜLER

Ford

Ford, yeni otomobil kokusu “sorununa” çözüm sunacak

Çin merkezli yapılan araştırmaların ardından yeni otomobil kokusunun sorun olarak nitelendirilmesi, Ford’u harekete geçirdi.

Advertisement

0 kilometre bir otomobil aldığımız zaman, ilk sahibi olmak hissiyle birlikte bazı “tatmin edici” hislere beraberinde sahip oluruz. Bu hisler arasında en etkileyici olanların başında “koku” geliyor. İçerisine bindiğimizde derin bir nefes alarak içime çektiğimiz o yeni otomobil kokusu… Evet gözümüzü kapatıp hayal ettiğimizde bile bizi rahatlatmayı başarabiliyor. Lakin bu durum Çin‘deki kullanıcılar için pek de aynı şekilde değil. Yapılan araştırmalara göre Çinli tüketiciler yeni otomobillerin içerisindeki kokuyu sevmiyor. Bu araştırmaları fazlasıyla dikkate aldığını gördüğümüz Ford, sorun olarak nitelendirilen durumu ortadan kaldırmak adına somut adımlar atacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oran bir hayli yüksek

2018 yılı baz alınarak yapılan araştırmada ortaya çıkan oranlara bakıldığında yüzde 10’dan daha fazla bir kesimin bunu bir sorun olarak görüyor. İlk bakıldığında pastada ufak bir pay olarak düşünülse de, bu rakam “fazla tüketim” kriteriyle yarışacak nitelikte. Ford cephesinin bunu çözmek için yaptığı çalışmaların bir sonucu olarak bir patent girişiminde bile bulunduğu detayıyla karşılaşıyoruz. Otomobillerin içerisinde kullanılan plastik, deri ve diğer kimyasal maddelerin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan bu kokunun giderilmesi için farklı yöntemlerin bir araya getirilmesi söz konusu. Ford yöneticilerinden Debbie Mielewski, yıllardır süren bir araştırmaların ardından, ellerinde gelecekte kullanılmak üzere güzel bir çözüm olduğunun da altını çiziyor. Önümüzdeki yıl içerisinde konuyla ilgili somut adımın atılıp atılmayacağını hep birlikte göreceğiz.