reklamı kapat

POPÜLER

Formula 1

Formula 1 Türkiye GP’si yılın en iyi yarışı seçildi

Tüm dünyada büyük heyecanla takip edilen Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020 etkinliği, global düzeyde yapılan oylama sonucunda 2020’nin en iyi yarışı seçildi.

Formula 1 yönetiminin yılın en iyi yarışını belirlemek üzere sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği ankette ‘Yılın En İyi Yarışı’ Intercity İstanbul Park’ta gerçekleşen ve pek çok anıyla hafızalara kazınan Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020 seçildi. Intercity’nin başarıyla organize ettiği yarış, tüm dünyada büyük bir heyecanla takip edilirken, kıyasıya rekabetin yaşandığı Turkish Grand Prix, tüm oyların yüzde 33’ünü alarak zirveye oturdu. 13-15 Kasım’da Intecity İstanbul Park ev sahipliğinde gerçekleşen Dünya Şampiyonası’nın 14’üncü ayağında, yarışseverler nefesleri kesen pek çok sahneye tanıklık ederken, antrenman turlarında beklenen performansın altında kalan ünlü pilot Lewis Hamilton, yarışı lider tamamlamayı başararak, 7’nci Dünya Şampiyonluğunu İstanbul’da ilan etmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Formula 1 en son çok kötü bir kaza ile gündem olmuştu

F1 2020 sezonunun ilk Bahreyn yarışı, tarihin en korkunç kazalarından birisine sahne olmuştu. Yarışın daha hemen başında Haas F1 takımı pilotu Romain Grosjean yanındaki Daniil Kvyat‘ı görmedi yaşanan temas sonrasında yol kenarındaki bariyerlere çarptı. Direkt olarak aşağıdaki videoda izleyebileceğiniz bu kazada Romain Grosjean‘ın aracı çok korkutucu şekilde ikiye bölündü ve ardından büyük bir güçle alev aldı.

İlginizi çekebilir

Lamborghini Huracan EVO Spyder