reklamı kapat

POPÜLER

canon cs100

Fotoğraf ve videolarınızı televizyona aktarın

Canon, Connect Station CS100 adlı cihazını CES 2015’te görücüye çıkardı. Connect Station CS100, çektiğiniz fotoğraf ve videoları televizyon üzerinden izleme imkanı tanıyan bir bağlantı istasyonu.

Kullanıcı dostu ürünler çıkarmaya devam eden Canon, yeni “bağlantı istasyonu” sayesinde fotoğraf ve video çekimlerini iyice keyifli bir deneyim haline getirmeyi amaçlıyor. WiFi, NFC ve HDMI bağlantılarını destekleyen Connect Station CS100, kablosuz bağlantı özelliği sayesinde, 1 TB’lık dahili hafızasına yüklenen fotoğraf ve videoları hızlı bir şekilde doğrudan televizyonlara aktarabiliyor. Aktarılan içerikler aynı zamanda Canon Image Gateway servisi üzerinden paylaşılabiliyor.

canon cs100
CS100’ün sunduğu en önemli özelliklerden biri; RAW halindeki dosyaları da izlemeye olanak tanıması. Ancak Canon’un set üstü multimedya aracı yalnızca 1080p çözünürlüklü dosyaları destekliyor. Pazarın yavaş yavaş 4K çözünürlüğe kaydığını düşünürsek, Canon’un en büyük eksiği bu diyebiliriz. Öte yandan cihazın Canon harici makineleri de desteklemesi güzel bir detay.

canon cs100
Cihazın iç yüzüyle ilgili detayları ancak nisan ayında piyasaya sunulduktan sonra görebileceğiz. Connect Station CS100’ün 300 dolar fiyat etiketiyle gelmesi bekleniyor.

YORUMLAR