reklamı kapat

POPÜLER

Fotoğraflarla hikayeni yaz, kendi kitabını bas

Eskiden fotoğrafları albümlere dizer öyle saklardık. Şimdi ise bilgisayarlarımızın sabit disklerinde megabaytlarca yer kaplamalarına izin veriyoruz o kadar. Özel günler için bir hediye ya da kendiniz için hoş bir anı olarak bu fotoğrafları kitap haline getirip basmak ise çok daha iyi bir fikir. Bu fikri hayata geçirmek isterseniz Lukapu.com’a bakmanızı öneririz. Fotoğrafları kesmek, onlara yazı eklemek ya da çerçeve uygulamak için Photoshop ustası olmanıza gerek yok. Lukapu’nun geliştirdiği yazılım Lukapu Designer, sizi detaylı bir şekilde yönlendiriyor. Size fotoğrafları seçmek kalıyor.
Lukapu
Fotoğraflarınızı düzenleyip kitabın sayfalarına yerleştireceğiniz Lukapu Designer yazılımını bu adresten indirebilirsiniz. Basit arayüze sahip bir Adobe Photoshop gibi görünüyor. Kullanımı gayet kolay. İlk adım, oluşturmak istediğiniz kitabın boyutunu seçmek. Büyük kare, klasik ve küçük kare olmak üzere farklı boyutlarda ve istediğiniz sayfa sayısında kitaplar hazırlayabilirsiniz. Sayfaların üzerine fotoğrafları sürükle-bırak yöntemiyle yerleştirdikten sonra bir sayfanın üzerindeyken o fotoğrafın rengi, keskinliği, çerçevesi vs üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Sayfayı beyaz kullanmak zorunda değilsiniz; fon için tercih ettiğiniz rengi yine renk skalasından sürükleyip bırakarak sayfaya yerleştirebilirsiniz. Programın kendine ait arka planlar arasından da seçim yapmanız mümkün. İsterseniz farklı motifler de kullanabilirsiniz. Kısacası, programı kullanmak çok basit. Her şey sizin yaratıcılığınızla yakından ilişkili. Her şey sonlandığında elinizde harika bir Fotokitap olması için tek yapmanız gereken uyarıları dikkate almak ve düşük çözünürlüklü fotoğrafları sayfada fazla büyük boylarda kullanmamaya özen göstermek. Eğer problem yaşarsanız Lukapu çağrı merkezini arayabilirsiniz. Üstelik yaklaşan Babalar Günü dolayısıyla tüm fotokitaplarınız yüzde 50 indirimli.
Lukapu

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Fotoğraflarla hikayeni yaz, kendi kitabını bas” için 9 cevap

 1. asya aysu öz dedi ki:

  AŞK ACISI..Bir kaç yıl önce birbirine deliler gibi aşık olupta söyleyemeyen iki genç varmış.Onlardan biri yurt dışına okumaya gidmiş.Öbürüde üzüntüden yataklara düşmüş.O mahaleye bi kız bulmuş kadın eve getirmiş.Kız burası neresi demiş.Kadın ona yemek yapmaya gidince kız.Bi odaya girmiş ve hasta olan çocuğa aşık olmuş.Kız hemen odaya gelmiş.Yurt dışında olan kızda annesi onu zorla nişanlamış.Geldiklerinde geri mahaleye hasta olan çocuk ileşmiş.Kızı sinirli sinirli bakmış ve odada olan kızan evlenme teklifi etmiş.O sırada kız çocuğun yanına gelip beni kaçır demiş.Çocuk yarın saat 10.15 kaçırıcam hazır ol.tamam.Tam kaçıcaken çocuğun nişanlı olduğu kız ağlamış.Çocuk ve kız kaçmışlar. MUTLU SON…

 2. kaybolmuş dedi ki:

  Karamsar bir kızın hayatta kaybolusunu anlatacağım size yani benim hikayemi kendi benliğini kaybeden BEN İM hikayemi okuyun..

 3. kaybolmuş dedi ki:

  Yada yazamıyorum ben kendimi kendime yazdım okuruda kendim yazarida kendim

 4. kaan dedi ki:

  ben size bir erkeğin hikayesini anlatacam mert çok akıllı bir çocuktu ama istediğine ulaşamıyordu ailesi mert e mert sen ne istiyorsun onu böyle şeyler söylerlerdi mert ailesine kızgın olmuş bu süreçle mert evden kaçmış
  tuhaf insanların olduğu yere gitmiş
  mert ilk önce korkmuş ve herkese bura nere diye soruyomuş onların birisi kör gözüyle merte dönerek hey benimle gelmek istermisin
  aslımda o adam mertin yüzünü oğluna takacakmış mert kabul etmiş
  mert oraya gelince kancalar bıçaklar görmüş mert neredeyse kaçacakmış ama adam 1 an bile vicdan azabı çekmeden onun yüzünü koparık kendi çocuğuyla değişmiş mert kalk tı ında bura nere ben neredeyim demiş ve aynadaki görüntüsü onu çok korkutmuş mert polis beklemiş annesi onlara çocuğumu getirin diyince herkes yani bütün polisler onu aramış ve bulmuşlar ama çokm geçmiş merti adam çoktan parça pinçik etmiş

 5. irem dedi ki:

  BİR MUCİZE

  Bir varmış bir yokmuş,vilada yaşayan mutlu bir aile varmış, bu aile de bir gün bir

  bebek doğmuş bu bebeğin doğmasıyla evde ki mutluluk dahada artmış ama bu bebek te bir

  gariplik varmış bir gün ablası kardeşini uyuturken ona süt getirmeye gitmiş o gidip sütü

  getirince bir bakışki bebek ortada yok sonra hemen gidip annesine olanları anlatmış ann-

  esi hemen gidip bebeğini aramaya başlamış sonra bebeğin sesi dolabın tam üstünden gelmiş

  annesi hemen bebeğini oradan almaya çalımışki bebek yanlış bir hareketten dolayı yere

  düşmüş sonra hemen bebeği acil hastaneye götürmüşler doktor bebeğe bir ilaç vermiş ar-

  adan bir kaç gün sonra bebeğin çok özel olduğunu anlamışlar çünkü bebeğin kanatları çı-

  mış bebek hemen uçmaya başlamış camlar açıkmış bebek tam çıkıp gideceken annesi kapıl-

  arı camları kapatmış ve bebek dışarı çıkamamış annesi hastanye götürecekmiş bebeği ama

  götürememiş çünkü bebeği götürünce doktor hemen gazetecilere haber verir ve bu sayede

  bebek korkup uçar ve kaçar diye annesi çok korkuyormuş annenin markete gitmesi lazım-

  ış bebeği evdeki kızına bırakacak ama kızı o günden sonra yurtdışına çıkmıştı kızı kar-

  deşine böyle bir durumda bakamazdı annesi bebeğe hemen bir mont giyindirip onu kendi-

  siyle markette götürmüş markette market arabası olmadığı için bebeği oradaki bir gör-

  evliye emanet etmiş görevli bebeğin terlediğini görünce hemen onun montunu çıkarmış

  ve bebek birden uçup oradan kaybolmuş görevli hemen bebeğin annesini çağırıp olayla-

  rı anatmış ve görevli bebeğin annesinin tüm ısrarlarına rağmen gazetecileri aramış

  annesi çok üzülmüş ve o günden sonra bebeğini bir daha görememiş…

  -ÜZGÜN SON…-

 6. bekircan özşen dedi ki:

  merhaba arkadaşlar benim adım olcay özdemir sizlere biraz hayatım dan bahset mek istiyorum.benim hayatım bayaaa bir uzun ve şöyle başlıcam.

  BİR ÇOCUĞUN HAYATI.

  bir adam varmış bu adam seneler boyunca şehir de gezmek zorunda kalmış yurt dışı yurt içi hepsi.birgün bu adamın 3 tane çocukları olmuş adam 3 çocuğunuda çok severmiş.

  bu çocuklar dan biri 17 biri 14 biri de 9 yaşlarına gelmiş.çocuklar ilk gördükleri yer tekirdağymış oraya alışmışlar 7 sene boyunca orda kalmışlar.daha sonra tayinleri kıbırısa çıkmış

  kıbırsı başta sevmemişler ama 3 sene içinde oraya da alışmışlar çocuklar ve eşi tam alıştık derken tayinleri gaziantepe çıkmışlar ora da ise 1 sene kalmışlar ama gazi antepi

  çok ama çok sevmişler çünkü arkadaşlık komşuluk ilişkileri çokmuş. araya 15 tatil girmiş en büyük oğlulları babsının aklına girip adanaya gidelim köyümüze orda tatil yapalım demiş.

  adam ise buna kanmış ve gitmeye karar vermişler eşi ve diğer 2 çocuğu istememiş gitmek çünkü gittiklerin de illa birşey olurmuş.ve sonunda istemeden de olsa gitmişler.

  en büyük oğlu bence buraya ev yaptırtıp burda kalalım demiş bunu duyan annesi hayır ben istemiyorum demiş. herkez baskı yapmış yaptırın yaptırın diye. 15 tatilin bitmesine 4 5 gün kala gideceklermiş.

  adam eşine burdan gidiyoruz herşeyini al demiş ve birdaha da dönmice demiş eşi heyecanla herşeyini almış ve yola koyulmuşlar ve gazi anteki evlerine varmışlar.adam kendi kendine bir karar almış.

  bu karar ev yaptırmak mış adam emekli olmuş ev yatırmaya gelmişler 6 ay içinde yaptırmışlar köylerine evini ve yaşamaya başlamışlar ama eşini ve 2 çocuğu hiç mutlu değillermiş bu yüzden ortanca oğlulu köyüne alışamadı ğı için dersleri düşmüş.

  adam çocuğa barıyormuş okumassan ne olacan diye çocuk her gece ağlıyormuş birgün babası buna orta okuldan sonra seni alıcam liseye gitmiceksin demiş çocuk bunu duyunca birden ürkmüş ve o anda yıkılmış.

  ama çocuk buna pek inanmıyormuş tabi içinde birazda kuşku varmış.

  çocuk çok ama çok korkuyormuş ben okumassam ne yaparım diye her gece ağlayıp yatıyormuş çocuk babsından nefret etmeye başlamış ama elinden gelen birşey yokmuş.

  evet arkadaşlar elinizdekilerin kıymetini bilin ki kaybetmeyesiniz bu yazdığım dan da anlaşılacağı gibi hayatınızın kıymetini anlarsınız 🙂

 7. eda dedi ki:

  Kötü Son
  Bir gün kız kardeşini okuldan almaya gidiyomuş.
  Birde karşısına yeni taşınan komşularının oğlu çıkmış.
  Bi süre sonra iki gençte birbirlerinden hoşlanmaya başlamış.
  Komşusunun oğlu her gün kızı takip ediyomuş kızda bunun farkıdaymış.
  Bi gün kız durakta minibüs beklerken oğlanda ona camdan bakıyomuş.Kızda bunu görünce oğlan heycandan yan tarafındaki açık pencereye çapmış.Kız oğlanın bu haline çok gülmüş.
  Bi gün kız aşağı inmiş kardeşi ile.Bir kaç dk sonrada oğlan aşağı inmiş kızın kardeşini çağırmış kızdan gizli kardeşine ablanı sevdiğimi söylesem ne tepki verir demiş.
  Kızın kardeşide bilmem dene ve gör demiş.Kız , kardeşini aramaya çıkmış sonra kardeşi kızın yanına gelmiş ardından 5 dk sonrada oğlan gelmiş kızın elini tutmuş bi gelebilirmisin benimle demiş.Kızda peki gelirim demiş.Oğlan kıza deliler gibi aşık olduğunu söylemiş kızda oplanı sevdiğini söylemiş ve birbirlerine sımsıkıca sarılmışlar.Gün geçtikçe herkes tarafından kıskanılan çift olmuşlar onları görenler aşık olmak istemişler.oğlanla kız kavga etselerde 5 dk sonra oğlan kız birbirlerine sarılıp ağlayıp özür diliyolarmış birbirlerinden.Oğlanla kız buluşunca aralarında tatlı bir tartışma oluyomuş herkes onların bu tatlı tartışmalarını çok beğeniyolarmış.Bir gün kötü bi olay yaşamışlar kızla oğlana düşman olan biri onları çıktığı günden beri kameraya çekmiş.Ve kamera kayıdını cd aktarıp oğlanın ailesine vermiş.Oğlanın ailesi izlemiş cd yi çok sinirlenmiş ayrılcaksınız demiş eğer ayrılmazsanız bu cd yi kızın ailesine izletirim demiş oğlan kızın başı belaya girmesin diye kızdan ayrılmak ve onu unutmak zorunda kalmış.Oğlan bu durumu gidip kıza anlatmış kız şoka girmiş.Ama yinede kız ayrılmak istememiş ağlamaya başlamış oğlan kız ağlayınca oğlanda ağlamaya başlamış bir yandan kızın göz yaşlarını silerken diğer yandanda kızı teselli etmeye çalışıyodu oğlan.Oğlan zor olsada ayrılmamız kelimesini söyledi hıçkıra hıçkıra ağlayarak kızda ağlıyodu yine birbirlerini teselli ettiler.Sonra oğlan kızı evinin önüne getirdi sımsıkı sarıldılar son bir defa birbirleini gözlerinin içine baktılar ve kız kendi evine oğlanda kendi evine gitti.Kız üzüntüden hastaneye oğlan ise üzüntüden şehiri terketmişti işte kötü son…
  Dikkat:Bu hikaye yaşanmış bir olaydır…

 8. hilal dedi ki:

  yoksul kızın hikayesi… bir varmış bir yokmuş evel zaman içinde kavur zaman içinde bir yoksul kız varmış bu kızla gerkez dalga geçermiş yoksul kızın annesi babası tırafik kazasında ölmüş artık hiç kimsesi olmamış yoksul kızın bir adı varmış adı… hikayeymiş annesi bu adı hikayeyi çok sevdigi için vermiş … hikayeyi gören kadın ve adam onu sahiblenmek istemişler ama hikaye kabul etmemiş hikaye kadın ve adama şöyle demiş siz benim babam annem olamasınız hemi sizin kızınız vardır demiş kadın ve adam senin adın ne demiş hikaye benim adım hikaye annem babam ölmeden önçe vermişler bu adı bana demiş hikaye kadın ve adam bunu duyduklarında çok üzülmüşler ve hikayeyi ikna edip evlerine götürüp ona görmedigi elbiseleri ve ayakabıları aldılar ve artık hikayeninde bir aylesi oldu son…. yazar .. hilal kuranda … hilal inşalah beynmişsiznizdir ….

 9. sedas dedi ki:

  iğreeeeennnççç mal ya kafadan salladın dimi