reklamı kapat

POPÜLER

Fransız şarabından ilham alan özel tasarım: Koenigsegg Regera

24 Ocak 2017

Mega otomobil üreticisi Koenigsegg, sınırlı sayıda üretilecek modeli için tasarım çalışmalarını yayınlamaya devam ediyor.

Kasım ayı içerisinde FreeValve ile ortak geliştirdikleri eksantrik mili olmayan motor teknolojisiyle karşımıza çıkan mega otomobil üreticisi Koenigsegg, Regera için çalışma ve üretim sürecini yürütüyor. Geçtiğimiz süreçte Regera için ekip içerisinden Steven Wade‘in oluşturduğu pembe renk seçeneğinin paylaşıldığı tasarımın ardından bu sefer markanın satış sorumlusu Johan B‘nin şaraptan ilham alarak iki farklı ton renk seçeneğini kullanarak oluşturduğu tasarım, meraklıların beğenisine sunuldu.


Henüz sadece tasarım aşamasında olan proje görselinin Steven Wade’in oluşturduğu projeden ilk etapta daha çok ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Tasarımı oluştururken Fransız kırmızı şarabından esinlendiğini belirten Johan B’nin dış tasarımıyla birlikte içeride de krem ve kahverengi tonlarının kusursuz uyumuna şahit oluyoruz. Koenigsegg, Regera’nın tasarımıyla birlikte mekanik anlamda da geliştirmeleri konusunda da kusursuza yakın bir iş çıkarmak için üretime devam ediyor. Ekip 5.0 litre hacimli twinturbo V8 ve üç adet elektrik motorunun yer aldığı yaklaşık 1.500 beygir güce sahip bu canavardan sadece 80 adet üretecek. Günümüze kadar üretilen Regeraların 40 tanesinin şimdiden satıldığını da belirtmekte fayda var. Zaman geçtikçe şarap gibi değerlenecek otomobillerden olan Regera’nın şaraptan ilham alınan tasarımı da kulağa şimdiden çok hoş geliyor.

YORUMLAR