reklamı kapat

POPÜLER

Fujifilm GFX 50S
Fujifilm GFX 50S

Fujifilm’in ilk orta format fotoğraf makinesinin fiyatı ortaya çıktı [Video]

Fujifilm geçtiğimiz yılın eylül ayında duyurduğu orta format aynasız makinesinin fiyatını açıkladı. Fujifilm GFX 50S adını taşıyan makine, orta format sensörüyle fark yaratıyor. Tam kare sensörlü makinelerle karşılaştırıldığında çok daha kaliteli fotoğraflar çekmeye olanak sağlayan GFX 50S, en üst kalite fotoğraf kalitesi için 51,4 megapiksel CMOS sensöre (43,8 x 32,9 mm boyutunda) sahip.

Advertisement

X-Pro2 ve T-T2 modellerinde karşımıza çıkan X Processor Pro görüntü işlemcisinin kullanıldığı makinede 117 nokta otofokus sistemi bulunuyor. Yüksek çözünürlüklü elektronik vizör ve 3,2 inç LCD dokunmatik ekran makinenin sunduğu diğer özellikler arasında. 4K video kaydına imkan tanımayan makinede 24, 25 ve 30 fps’de 1080p video kaydı yapılabiliyor. Böyle bir makinenin 4K video kaydı yapamaması açıkçası üzücü bir durum.

Önümüzdeki ayın sonunda piyasadaki yerini alacak Fujifilm GFX 50S’in fiyatı ise 6.500 dolar olacak. Leica’nın yeni tam kare sensörlü makinesinin fiyatının 6.595 dolar olduğu göz önüne alınırsa orta format bir makine için Fujifilm GFX 50S’in fiyatı makul seviyede.

VİDEO