reklamı kapat

POPÜLER

e-spor

Futbol maçı taraftarların “e-spor protestosuyla” bölündü [Video]

Son zamanlardaki e-spor yükselişine sinirlenen taraftarlar, ilginç protestolarıyla maçı böldü. Maç esnasında sahaya tenis topu ve oyun konsolu kumandaları fırlatıldı.

Teknolojiyle birlikte sadece tıp ve sanat gibi alanlar değişmiyor. Spor da değişen ve dönüşen bu alanlardan bir tanesi. Tüm bu değişime paralel olarak e-spor da her geçen gün bir büyümeye devam ediyor. Fakat herkes e-sporun yükselişinden o kadar mutlu olmasa gerek ki geçen hafta İsveç’te bununla alakalı bir protesto yaşandı. Maçın bir  süre durmasına sebep olan olayda protestocuların elektronik spora karşı tepkisinin medyaya yansıtılmak istendiği düşünülüyor. Tepkilerin ardındaysa elektronik sporun özellikle resmi ligler tarafından da  desteklendiğinin bilinmesi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sahaya oyun konsolu kumandaları fırlatıldı

Young Boys ve Basel isimli İsveç takımlarının maçları sırasında bir grup taraftar, e-sporu protesto etmek amaçlı pankart açtı. E-spora karşı hakaret içeren pankartların yanı sıra devasa bir durdur (pause) simgesinin olduğu dev pankart da dikkatleri üzerine topladı. Taraftarlardan aynı zamanda sahaya müdahale de vardı. Maçın 15. dakikasında sahaya tenis topları ve oyun konsolu kumandaları fırlatan taraftarlar, maçın gidişatını olumsuz etkiledi. Alınan bilgiye göre fırlatılan bazı oyun konsolu kumandaları üzerinde de elektronik spora hakaret içeren etiketler vardı. Bazı profesyonel spor liglerinin e-sporu resmi olarak desteklediği biliniyor. Olay günü sahaya çıkan takımlardan Basel’in de bir e-spor takımı bulunuyor.