reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy M ailesinin en iddialı üyesiyle tanışın; Samsung Galaxy M34 5G incelemesi

 - Güncelleme: 02 Ekim 2023 20:52

samsung galaxy m34

SAMSUNG GALAXY M34 5G PERFORMANS

Samsung Galaxy M34 5G’nin kalbinde Exynos 1280 işlemcisi yer alıyor. 5 nm’lik bu işlemci günlük hayatta kullanılan Instagram, WhatsApp, Google Chrome ve e-posta uygulamalarında beklentiyi karşılayacak bir performans sunuyor. Telefonda yer alan işlemci oyun odaklı olmasa da Galaxy M34 ile pek tabii günümüzde popüler olan oyunları da oynamak mümkün. Biz telefonda Call of Duty Mobile ile Asphalt 9: Legends oyunlarını oynadık. Cihazda grafik ayarlarını en üste getirmezseniz akıcı bir oyun deneyimi elde edilebiliyor. Kullandığımız süre zarfında performansla ilgili bazı takılmalarla karşı karşıya kalsak da giriş seviyesi bir telefon için bu makul görünüyor.

Uygulamalar arasındaki geçişlerde hızlı bir performans elde ettiğimiz telefonun 8 GB RAM’li modeli piyasada satılırken biz cihazın 6 GB RAM’li modelini test ettik. Popüler benchmark uygulamalarından Geekbench 6’nın tek çekirdek performansından 956 puan alan telefon aynı uygulamanın çok çekirdek performansından 2.001 puan aldı. Yeni modelde en çok beğendiğimiz noktalardan biri cihazın 6.000 mAh’lik pil kapasitesi oldu. Bu sayede telefon standart bir kullanımda 2 günlük pil ömrü vadediyor. Bu süre kullanımınıza bağlı olarak 1 güne kadar düşebilse de cihazın sunduğu pil ömründen çok memnun kaldık. Telefon 25 watt’lı hızlı şarj özelliğine de destek veriyor. Kutu içeriğinden 25 watt’lık bir adaptör ise ne yazik ki çıkmıyor. 259 TL’ye satın alabileceğinii 25 watt’lık adaptör ile telefon 20 dakikada yüzde 28 şarj seviyesine ulaşıyor. Telefonun pili yaklaşık 1 saatte tamamen şarj olabiliyor. Telefonda kablosuz ve ters kablosuz şarj özellikleri ise mevcut değil.

Bir önceki modelde TFT LCD bir ekran paneli tercih edilirken yeni modelde Super AMOLED ekrana geçiş yapılmış. Samsung’un daha önceki telefonlardından da aşina olduğumuz bu panel canlı ve parlak bir ekran deneyimine olanak tanıyor. Daha önceki modelde olduğu gibi Galaxy M34 5G’nin ekranı da 120 Hz’lik yenileme hızına destek veriyor. Bu özellik aktif hale geldiğinde pil daha çabuk sürede bitse de akıcı bir deneyim için bu özelliği açmanızı öneriyoruz. Bu özelliği Ayarlar-Ekran -Pürüzsüz Hareket sekmesinden açıp kapatabilirsiniz.