reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy M ailesinin en iddialı üyesiyle tanışın; Samsung Galaxy M34 5G incelemesi

 - Güncelleme: 02 Ekim 2023 20:52

Samsung Galaxy M34

SAMSUNG GALAXY M34 KAMERA PERFORMANSI

Galaxy M34 5G’nin kamera performansına değinelim. Telefon uygun fiyatlı bir telefon olmasına rağmen üst düzey modellerde gördüğümüz kamera özelliklerini daha erişebilir fiyata sunuyor. Selefinde olduğu gibi ana kamerası 50 megapiksel çözünürlüğünde olan modelin ana kamerası bir önceki modelden farklı olarak optik görüntü sabitleme sistemine sahip.

Orta ve amiral gemisi akıllı telefonlarda gördüğümüz bu destek fotoğraflarda ve videolarda oluşabilecek sarsıntıyı azaltıyor. Özellikle düşük ışıkta yaptığımız çekimlerde bu desteğin farkını hissettik. Ana kameraya dönecek olursak F/1.8 diyaframlı ana kamera detaylı fotoğraflar çekmeye yardımcı oluyor. Kamera ayarlarından 50 megapiksel çözünürlük değeri seçildiğinde 8.160 x 6.120 piksel çözünürlükte fotoğraflar çekilebiliyor. Fotoğrafların boyutu ise 15 ila 18 MB arasında değişiyor. 12 megapiksel çözünürlükte ise çözünürlük değeri 4.080 x 3.060 piksel çözünürlüğe düşüyor. 12 megapiksel çözünürlükte çekim yapıldığında bir fotoğrafın boyutu 3 ila 5 MB arasında değişirken çözünürlük 50 megapiksele çıktığında fotoğrafların boyutu 10 MB’ı aşıyor. Bizn depolama alanı açısından 12 megapiksel çözünürlükte fotoğraflar çekmenizi öneriyoruz. Ana kamera gece moduna da destek verdiği için ışığın az olduğu ortamlarda daha aydınlık kareler çekilmesine yardımcı oluyor.

Cihazda 50 megapiksellik ana kamera dışında 8 megapiksel ultra geniş açı ve 2 megapiksel makro kamera da bulunuyor. Her iki kamera da iyi ışık koşullarında kendi segmentine göre iyi kareler ortaya koyuyor. Galaxy M33’te dörtlü kamera sistemi karşımıza çıkarken yeni modelde kamera sayısı üçe düşürülmüş durumda. Galaxy M33’te 2 megapiksel çözünürlüğünde derinlik ve makro kameraları yer alırken yeni modelde derinlik kamerası yok. Cihazda derinlik kamerası olmasa da arka planı bulanık fotoğraflar çekilebiliyor. Yeni modeli Galaxy M33’ten ayıran bir diğer fark ise yeni modelin ön tarafındaki selfie kamera. Galaxy M33’te 8 megapiksellik kamera kullanılırken yeni modelde bu kamera 13 megapiksel çözünürlüğe taşınmış. Daha yüksek çözünürlük sayesinde yeni model daha kaliteli selfie fotoğraflar çekebiliyor. Saniyede 60 kare 4K video kaydı özelliğinin bulunmadığı cihazın ana kamerasıyla saniyede 30 kare 4K video kaydı yapmak mümkün.