reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 10 Pro

Galaxy Note 10 sonrasında karşınızda Samsung Galaxy Note 10 Pro [Video]

Samsung Galaxy Note 10’dan sonra üst seviye Samsung Galaxy Note 10 Pro modeli de tasarımsal olarak ortaya çıkmış durumda bulunuyor.

Galaxy Note 10 ailesi dört farklı modelden oluşuyor. Burada hep söylediğimiz gibi 4G / 5G destekli Note 10 ile 4G / 5G destekli Note 10 Pro modelleri bulunuyor. İşte bu modellerden bu sefer Samsung Galaxy Note 10 Pro karşımızda bulunuyor. Resmi CAD dosyalarından OnLeaks tarafından hazırlanan bu görseller, modelin satışa çıkacağı son tasarımını gözler önüne seriyor. Modelin gövdesi normal Note 10 ile aynı tasarımı paylaşıyor. Burada oldukça ince çerçeveler, merkeze yerleştirilen ön kameraya ev sahipliği yapan ekran deliği ve kavisli kenarlar karşımıza çıkıyor. Parmak izi sensörü ultrasonik sensör ile beraber gövdeye entegre edilen cihaz, üzücü şekilde 3.5 mm kulaklık girişini bünyesinde barındırmıyor. Samsung Galaxy Note 10 Pro modelinin tasarımsal anlamdaki tek farkı ise arkasında karşımıza çıkıyor. Çünkü telefonun arkasındaki üçlü kamera bir ToF sensörü ile destekleniyor. Çok daha iyi portre çekimleri ve artırılmış gerçeklik uygulamaları anlamına gelen bu sensör, kameranın hemen yanındaki çift delikte yer alıyor. 6,75 inç bir AMOLED ekranı bulunan bu versiyon, ailenin en çok dikkat çekecek ancak ulaşması en zor versiyonu olacak gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Note 10 Pro
Samsung Galaxy Note 10 Pro

Note 10 Pro vs Note 10

Samsung Galaxy Note 10 Pro

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 10 Pro güçlü bir cihaz olacak

Model gücünü normal versiyon ile beraber Snapdragon 855 ve Exynos 9825 işlemcilerden alacak. En az 6 GB, en üstte ise 12 GB RAM ile donatılacak telefonların, performans konusunda beklentileri rahatlıkla karşılayacağı görülüyor. Ağustos ayında tanıtılacak amiral gemilerinin fiyatına yönelik de bazı bilgiler geliyor. Buna göre Note 10 ailesi başlangıcı tam 1.100 dolar seviyesinde yapacak. Pro model için kişilerin 1.300 dolara kadar çıkabileceği korkutan tahminler arasında yer alıyor. En üst seviye 5G destekli versiyonun ise 1.700 – 1.800 bandına ulaşması bekleniyor.