reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S10
Galaxy_S10
Galaxy_S9

Galaxy S10+, S10 ve S10e pil ömrü performansı karşı karşıya

Kısa bir süre önce Türkiye’de satışa sunulan Galaxy S10+, Galaxy S10 ve Galaxy S10e’nin pil performansı karşı karşıya geldi.

Yapılan pil ömrü karşılaştırmasında geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Galaxy S9 modellerinin de yerini aldığını söyleyelim. Galaxy S9 modeliyle kıyaslandığında Galaxy S10’un pil ömrü performansının Galaxy S9’un gerisinde kaldığı görülüyor. Galaxy S9 tam dolu pille 7 saat 23 dakikalık bir kullanım imkanı sunarken, Galaxy S10 tam dolu pille 6 saat 45 dakikalık bir kullanım imkanı sunuyor. Galaxy S10+ modeline bakıldığında sürenin 7 saat 59 dakika, Galaxy S9+’ta ise bu sürenin 8 saat 5 dakika olduğunu belirtmekte yarar var. Karşılaştırmada Galaxy S10e’nin Galaxy S10’dan daha uzun pil ömrü sunduğu görülüyor. Galaxy S10e’nin pili tam olarak şarj edildiğinde 7 saate varan bir kullanım imkanı vadediyor. Geçtiğimiz yıl satışa sunulan Galaxy Note 9’un ise tüm modeller içerisinde en uzun pil ömrüne sahip olduğu görülüyor. Galaxy Note 9 tam dolu pille kullanıcılara 8 saat 56 dakikalık bir kullanım imkanı vadediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy S10 ekranıyla dikkat çekiyor

Galaxy S10 serisi cihazlar, Samsung’un bugüne kadarki en üstün özellikli ekranı olan, dünyanın ilk Dinamik AMOLED ekranına sahip. İlk HDR10+ sertifikalı akıllı telefon olan Galaxy S10 serisi cihazların ekranı parlak bir dijital içerik sunuyor. Ekran, dinamik ton haritalaması sayesinde geniş bir renk yelpazesiyle, gerçek görüntüyü pırıl pırıl yansıtan fotoğraflar çekmeyi mümkün kılıyor. Galaxy S10’un Dinamik AMOLED ekranı da renklerde canlılığı derecelendiren VDE sertifikasına ve yüksek konstrast oranına sahip.Bu kontrast oranı ile siyahlar daha koyu siyah ve beyazlar daha canlı beaz olarak sunuluyor.

İlgili Video