reklamı kapat

POPÜLER

Captain Marvel Thor

Captain Marvel filminde vazgeçilen Thor kararı

Avengers Endgame öncesinde vizyona girip büyük ilgi uyandıran Captain Marvel filminin Thor’a gönderme yapmaktan son anda vazgeçtiği ortaya çıktı.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Captain Marvel filminin ek sahnesine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Marvel filmlerinin en önemli özelliklerinden biri filmin sonunda yer alan bonus sahneler oluyor. Bu sahneler genellikle hikayeyi bir sonraki filme bağlıyor. Hem yüzümüzü güldürüyor hem de merak uyandırıyor. Captain Marvel’ın bonus sahnelerinden ikincisinde Goose‘u görüyorduk. Onun Nick Fury’nin masasına kusup Tesseract’ı çıkartmasına şahit oluyorduk. Fakat başlangıçta farklı bir sahnenin çekilme ihtimali bulunuyordu. Bu sahneyi filmin yönetmenleri olan Anna Boden ve Ryan Fleck Empire Dergisi’ne anlattı.

“Film sonu bonus sahnesine karar vermeye çalışırken masada Jude Law’ın karakteri Yon-Rogg hakkında bir fikir daha vardı. Bu alternatif plana göre Captain Marvel’ın onu koyduğu kapsülün Sakaar’a düşmesine şahit olacaktık. Kapsülden çıkıp Thor’un da düştüğüne şahit olduğumuz bu yeri görüp ‘neredeyim ben?’ diyecekti.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eğer izlediğimiz film sonu sahnesi Yon-Rogg‘un Sakaar’a düşmesi olsaydı Captain Marvel ve Thor Ragnarok arasında doğrudan bir bağ kurulmuş olacaktı. Fakat bu gönderme fazlasıyla havada kalacaktı. Çünkü Yon-Rogg oraya 90’larda düşerken, Thor’un günümüzde düştüğünü biliyoruz. Bunun yerine Goose’un yer aldığı Tesseract sahnesinin kullanılması daha mantıklı bir tercih olmuş diyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı