reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Galaxy S20’lerin eksiği Samsung Galaxy Note 20’lerde de yer alacak

5 Ağustos tarihinde Galaxy Note 20 ile beraber resmi olarak tanıtılacak Samsung Galaxy Note 20 Ultra için üzücü bir ekran detayı var.

Samsung Galaxy Note 20 ve Galaxy Note 20 Ultra ikilisi devamlı olarak gündeme gelmeyi sürdürüyor. En son hatırlarsınız modellerin gövdesine entegre olacak S Pen’in çok daha gelişmiş bir uzaktan kontrol yeteneğine sahip olacağı ortaya çıkmış, daha sonra ise Galaxy Note 20 Ultra’yı gösteren yukarıda izleyebileceğiniz video yayımlanmıştı. Şimdi ise daha önce söylentisi gelen bir konu yeniden gündemde. Aktarıldığı kadarıyla Galaxy S20’ler gibi Samsung Galaxy Note 20 ailesinde de QHD+ çözünürlükte 120 Hz sunulmayacak. Yani kişiler yüksek akıcılık getiren 120 Hz yenileme hızı için çözünürlüğü bir kez daha düşürmek zorunda kalacak. Bu gerçekten yeni seriden almayı düşünenler için kötü görünüyor. Galaxy S20’ler üzerinden bu konuda gerçekten çok tepki çeken Samsung, hatırlarsınız bu durumu yazılım güncellemesi ile çözeceğini aktarmıştı ancak güncellemeyi halen göndermedi. Galaxy Note 20’lerde de bu şekilde çıkılması bir kez daha ciddi şekilde tepki çekecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 20 serisi kamera konusunda ciddi farklar taşıyor

Kamera tarafında normal Note 20’nin arkasında 12 megapiksel ana + 64 megapiksel telefoto + 12 megapiksel ultra geniş açı kameralar bir araya geliyor. Note 20 Plus ya da daha olası adıyla Note 20 Ultra’nın arkasında ise 50x zoom sunacak 108 megapiksel ana + 13 megapiksel periskop telefoto + 12 megapiksel ultra geniş açı + lazer otomatik netleme sistemi bir araya geliyor. Bu kamera sisteminin yeni sensörler kullanmadığı biliniyor.