reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S22 FE

Galaxy S22 Ultra için Samsung Galaxy S22 FE feda edildi

Artık kesin olarak bir Samsung Galaxy S22 FE modeli karşımıza çıkmayacak. Bunun arkasında iki farklı neden yer alıyor.

Samsung, Güney Kore’den gelen ve artık kesin sayılan bilgilere göre pazara bir Samsung Galaxy S22 FE çıkarmayacak. Samsung’un böyle bir model planladığı ancak bu planları küresel çip krizinin bozduğu aktarılıyor. Aynı zamanda üst seviye S22 Ultra satışları beklentilerinin üstünde seyreden Samsung, S22 FE yerine elindeki sınırlı işlemci stoğunu daha çok para kazandığı S22 Ultra’ya aktarmış. Bu yüzden gerçek olamayan S22 FE’den Samsung normalde 2022 toplamında 3 milyon kadar üretmeyi hedefliyormuş. Galaxy S22’lerin daha başında tedarik sorunları çeken firma, mevcut şartlar ışığında mantıklı sayılacak bir karar almış durumda.

“Fan Edition” dönemini Galaxy S20 FE ile başlatan Samsung, daha önce bütçe dostu amiral gemisi olayını bitirerek yeni dönemde sınıfları keskinleştirmek istiyor yorumu yapılmıştı. Samsung, yeni dönemde, “giriş, orta alt, orta, orta üst, amiral gemisi ve katlanabilir telefon” kategorilerinden oluşan bir ürün gamını sürdürmek istiyor denilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni gelen bilgilere göreyse “FE” serisi tamamen rafa kaldırılmayacak. Yukarıdaki bilgiye veren kaynaklar, Samsung’un 2023 yılı için bir Galaxy S23 FE düşündüğünü belirtiliyor. Ancak önümüzde bu model için daha çok uzun bir süre bulunuyor. Bu açıdan Galaxy S23 FE modeli de çıkmadan tarih olabilir.

Samsung Galaxy S22 FE yanında bu da ilginizi çekebilir: Uçan otomobil modellerinin öncüsü